Публікація

Оголошення про відкритий конкурс Української Гельсінської спілки з прав людини

Назва програми «Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні» (скорочена назва «Права людини в дії»

Донор: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)

Організатор конкурсу: Українська Гельсінська Спілка з прав людини – неприбуткова, неполітична та незалежна громадська організація, є найбільшою асоціацією правозахисних організацій України, яка об’єднує 27 правозахисних недержавних організацій з метою захисту прав людини https://helsinki.org.ua/richni-zvity-2/

Спілка є виконавцем програми «Права людини в дії» Human Rights In Action (HRA)

Опис контексту

Програма є подовженням чинного гранту як відповідь на виклик, пов’язаний з критичними потребами в захисті прав цивільних осіб в Україні, поглибленого моніторингу порушень, пов’язаних з наслідками активних бойових дій, розширенням окупованих територій, спровокованими збройною агресією Російською Федерацією.

Пріоритети Програми

Програма 2022 – 2024 р. передбачає розширення географічного покриття в рамках чотирьох стратегічних пріоритетів:

 1. Розширення та посилення моніторингу дотримання та просування прав людини
 2. Посилення участі у стратегічних судових справах
 3. Вдосконалення та розширення роботи з підвищення обізнаності та посилення правової спроможності громадян
 4. Відновлення порушених прав та справедливості для жертв катувань та збройного конфлікту

Тривалість проєктів: 6 місяців.

Географічне охоплення: міжнародний/національний/регіональний рівень

Бюджет загального конкурсу : $1 000 000 (очікувана сума проєктних пропозицій від $50 000 до $300 000).

Пріоритетні сфери конкурсу :

Напрям 1. Розширення та посилення моніторингу дотримання та просування прав людини (моніторинг воєнних злочинів, аналіз відповідних законодавчих ініціатив, судових рішень, національна та міжнародна адвокація тощо) 

Напрям 2. Вдосконалення та розширення роботи з підвищення обізнаності та посилення правової спроможності громадян (підтримка незалежних медіа та експертних платформ, що фокусуються на захисті прав людині та доступі до правосуддя

Напрям 3. Посилення спроможності місцевих громад, постраждалих від конфлікту, у документуванні воєнних злочинів та оцінці завданої шкоди (співпраця місцевих НУО, органів влади, правоохоронних органів та експертів) 

 

Напрям 1. Розширення та посилення моніторингу дотримання та просування прав людини (моніторинг воєнних злочинів)

 

1.1. Цільова група:

жертви воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених збройними силами РФ, родичі жертв, свідки цих злочинів

1.2. Партнери проєкту: експертні кола, судді, адвокати, працівники ОДА (цивільні та військові), органи місцевого самоврядування, поліція, прокуратура, СБУ, ДСНС, правозахисники та журналісти в Україні та за її межами, співробітники міжнародних організацій.
1.3. Пріоритетні активності проєкту:

1. Документування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених в Україні як з відкритих джерел, так і через прямі контакти з потерпілими та свідками цих злочинів, в тому числі в партнерстві з правоохоронними органами, проведення відео- та фотофіксації злочинів, опитування потерпілих та свідків.

2. Систематизація зібраної інформації у базі даних, проведення попередньої кваліфікації вчинених злочинів відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду за наступними категоріями.

3. ІТ-підтримка та технічний супровід бази, захист персональних даних.

4.Організація навчання та менторинг документаторів, розробка інструктивного матеріалу для користувачів бази, контроль за якістю введених даних.

5. Розробка та розповсюдження тематичних звітів щодо різних видів міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) на національному та регіональному рівнях (наприклад : насильницькі зникнення; масове насильницьке вивезення людей до Росії; напад на склад гуманітарної допомоги, гуманітарний конвой, гуманітарну місію чи коридор та інші)

6. Надання правової допомоги жертвам воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших серйозних порушень міжнародного гуманітарного права в рамках національної правоохоронної системи.

7. Ініціація та ведення стратегічних справ в міжнародних несудових та судових інституціях (комітети ООН з прав людини та проти катувань, Робоча група з питань насильницьких зникнень, Міжнародний суд ООН, Міжнародний кримінальний суд та інші) для сприяння притягненню до відповідальності осіб, які вчинили міжнародні злочини.

8. Проведення інформаційно-просвітницької кампанії в Україні, за кордоном щодо воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, через інформаційні ресурси (власні сайти та сторінки в соціальних мережах Facebook, Twitter, Telegram, YouTube) різними мовами через проведення та розповсюдження інтерв’ю з жертвами та свідками цих злочинів, розробки та розповсюдження відео та іншими засобами комунікації.

9. Адвокаційна діяльність на національному та міжнародному рівні (МКС, ООН, ЄС, РЄ, ОБСЄ)

Напрям 2 Вдосконалення та розширення роботи з підвищення обізнаності та посилення правової спроможності громадян (медіа)
2.1. Цільова група: Іноземні партнери — медіа, експертні установи, аналітичні центри, дипломатичні місії, лідери думок та інші зацікавлені особи та організації.
2.2. Партнери: ЗМІ, правозахисні організації.
2.3. Пріоритетні активності проєкту:

1. Збір та поширення інформації про передумови, перебіг та наслідки війни Росії проти України, зокрема з т. з. прав людини та перехідного правосуддя.

2. Регулярне інформування шляхом поширення інформації українською та англійською мовою на відкритих ресурсах (сайт, ФБ, Твіттер, телеграм).

3. Підготовка статей та інтерв’ю з релевантними спікерами щодо: Розслідування та покарання за злочин геноциду, Особливості розслідувань Міжнародним Кримінальним Судом, Створення спеціального трибуналу, Огляд міжнародних документів.

4. Поширення інформації про створення спеціального Трибуналу щодо злочину агресії Російської Федерації проти України, аналіз та розʼяснення його ролі для перехідного правосуддя.

5. Висвітлення питання міжнародних санкцій, що накладаються на РФ за системні порушення прав людини та міжнародного права під час агресії проти України.

6. Розсилка англомовних дайджестів іноземним медіа та аналітичним центрам через базу контактів.

7. Реагування на оперативні події, пов’язані зі збройною агресією РФ проти України (шляхом поширення задокументованої інформації про порушення прав людини та воєнні злочини у зв’язку зі збройною агресією).

8. Забезпечувати присутність в публічному дискурсі теми викрадених та депортованих українців, злочинної тактики депортації у РФ.

9. Регулярне висвітлення в публічному дискурсі теми депортованих українців і наголошення на необхідності чинити санкційний, економічний та політичний тиск на РФ

10. Налагодження діяльності з іноземними медіа та оперативне залучення експертів для надання коментарів на запит іноземних медіа та аналітичних центрів.

11. Систематизація інформації та посилення спроможності органів державної влади щодо збору інформації та звільнення захоплених осіб.

Напрям 3 Посилення спроможності місцевих громад півдня та сходу України в документуванні воєнних злочинів РФ (громади)
3.1. Цільова група: правозахисні громадські організації, регіональні медіа, представники органів місцевого самоврядування, правоохоронці.
3.2. Партнери: правозахисні організації, громади, що здійснюють документування воєнних злочинів в Україні.
3.3. Пріоритетні сфери активностей проєкту:

1. Посилення спроможності місцевих громад півдня та сходу України в документуванні воєнних злочинів РФ, надання правової та технічної підтримки щодо застосування норм міжнародного гуманітарного права.

2. Створення та підтримка майданчиків для обговорення викликів у фіксації завданої шкоди для місцевих активістів, органів місцевого самоврядування (ОМС), органів розслідування та інших зацікавлених сторін.

3. Експертна підтримка документаторів щодо використання формальних та неформальних міжнародних правозахисних інструментів (зокрема комунікації з установами ООН).

4. Напрацювання спільних механізмів фіксації завданої шкоди спільно з державними установами для досягнення максимальної повноти документування на рівні громад, проведення спільних моніторингів, збору та систематизації інформації про завдану шкоду.

5. Розробка та впровадження локальних програм відновлення громад, що передбачають підтримку постраждалих мешканців, оцінку збитків та формування запиту на відшкодування.

До оголошення додаються формати документів, які є обов’язковими для подання організацією, а саме: опис проєкту, робочий план, бюджет, форма оцінки ризику та відповідальності субгрантера.

Якщо організація зацікавлена в поданні проєктів на кілька напрямів конкурсу їй необхідно подавати повні пакети документів на кожен конкурс окремо.

Для адекватного оцінювання в описовій частині проєкту, робочому плані та бюджеті повинно бути зазначено на який саме напрям конкурсу подано заявку.

УГСПЛ залишає за собою право розподілити весь бюджет конкурсу або, за необхідності, оголошувати додаткові конкурси за умови відсутності релевантних проєктних пропозицій.

Обсяг доступного фінансування може змінюватись відповідно до рішення USAID як основного донора, в такому випадку УГСПЛ зберігає за собою право корегувати та/або не надавати фінансування.

До 24 жовтня 2023 потенційні учасники можуть звертатись з письмовими запитами щодо конкурсу [email protected].

Пакет документів організаціями подається до 25 жовтня 2023 року, 18:00 за Київським часом в електронному вигляді на електрону адресу [email protected].

Організація повинна надати:

 1. Опис проєкту.
 2. Опис робочого плану.
 3. Бюджет.
 4. Форму оцінки ризику та відповідальності субгрантера.
 5. Свідоцтво про реєстрацію або розширений витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та актуальний на дату конкурсу (2023)
 6. Витяг про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій з зазначенням коду неприбутковості.
 7. Статут (у форматі PDF).
 8. Резюме команди проєкту (основна команда проєкту).
 9. Банківські реквізити (довідка з банку про рахунок в гривнях).
 10. Підтвердження реєстрації в системі System for Award Management (SAM) sam.gov.
 11. Документ про призначення керівника організації відповідно до статуту з правом підпису.
 12. Лист підтримки від органів місцевого самоврядування (для проєктів, що передбачають реалізацію на рівні громад)

В супровідному листі просимо зазначати напрям конкурсу на який подається організація, а саме :

Напрям 1. Розширення та посилення моніторингу дотримання та просування прав людини (моніторинг воєнних злочинів, аналіз відповідних законодавчих ініціатив, судових рішень, національна та міжнародна адвокація тощо)

Напрям 2. Вдосконалення та розширення роботи з підвищення обізнаності та посилення правової спроможності громадян (підтримка незалежних медіа та експертних платформ, що фокусуються на захисті прав людині та доступі до правосуддя

Напрям 3. Посилення спроможності місцевих громад, постраждалих від конфлікту, у документуванні воєнних злочинів та оцінці завданої шкоди (співпраця місцевих НУО, органів влади, правоохоронних органів та експертів) 

Заявка повинна бути подана одним пакетом документів, не потрібно архівувати файли, чи використовувати файлообмінні ресурси. За цим Запитом подання заявок у паперовому вигляді не передбачається. У темі повідомлення має бути зазначено “Заявка на субгрант назва організації дата”.

Форма заявки на отримання субгранту має бути подана у форматі Microsoft Word, з одинарним відступом, шрифтом Times New Roman, розмір 12. Бюджет має бути поданий у форматі Microsoft Excel.

Подробиці, критерії оцінювання та рекомендації: Оголошення конкурс УГСПЛ_USAID_11.10.2023

Додатки:

Quick Start Guide (Ukrainian) for Getting a Unique Entity ID

SAM_Quick Start Guide for Getting a Unique Entity ID

Бюджет УГСПЛ USAID 11.10.2023

Робочий план проєкту УГСПЛ USAID 11.10.2023

Формат_проектної_заявки_проект_УГСПЛ_USAID 11.10.2023

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: