Публікація

Що робити засудженому у випадку продажу його майна та втрати документів під час відбування покарання?

Находился в местах лишения свободы. После освобождения приехал домой с Скороходово Талалаевский р-н Черниговской обл. Дом мой оказался продан на снос без всяких документов и разобран. Паспорт потерян Талалаевским РВ УМВС. Сейчас проживаю у друзей г. Смела Черкасской обл. Паспорт восстановил здесь как потерянный но без прописки. Написал заявление в Талалаевский рай. суд. Суд отправил моё заявление в милицию. Оттуда пришёл ответ не выдерживающий никакой критики. Одним словом остался бомжом и незнаю что делать дальше

Відповідь.
Відповідно до ст. 9 Житлового кодексу УРСР, ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.
Ст. 71 Житлового кодексу УРСР також передбачено, що жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім&#146ї понад шість місяців у випадках взяття під варту або засудження до арешту, обмеження волі, позбавлення волі на певний строк чи довічне позбавлення волі – протягом усього часу перебування під вартою або відбування покарання, якщо в цьому будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші члени сім&#146ї.
Згідно ст. 155 цього ж Кодексу, жилі будинки (квартири), що є у приватній власності громадян, не може бути в них вилучено, власника не може бути позбавлено права користування жилим будинком (квартирою), крім випадків, установлених законодавством Союзу РСР і Української РСР.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, радимо звернутися одночасно до Уповноваженого ВРУ з прав людини, до окружного суду з оскарженням дій міліції, та повторно до районного суду по факту виселення та продажу квартири.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: