Публікація

Перевірка фактичного місця проживання ВПО: як та коли її можуть проводити

З 1 серпня 2023 року Національна соціальна сервісна служба почала перевіряти фактичне місце проживання внутрішньо переміщених осіб — одержувачів допомоги на проживання. У яких випадках перевіряють переселенців — роз’яснили юристи громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в м. Покровськ

Перевірка може проводитись за такими підставами:

  • інформації про реєстрацію осіб як внутрішньо переміщених у межах однієї територіальної громади;
  • отримання сповіщення від органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських об’єднань чи фізичних осіб про зміну фактичного місця перебування ВПО;
  • результатів верифікації відповідно до критеріїв призначення зазначеної допомоги.

При цьому про перевірку переселенців повинні попереджати заздалегідь — за два дні до її проведення. У разі, якщо на момент на її здійснення громадянина-ВПО не виявлять за фактичним місцем проживання, йому відведуть 14 днів, протягом яких муситиме звернутися в органи соціального захисту населення.

Якщо наявні підтверджені причини відсутності на місці, то упродовж 30 днів такому громадянину необхідно надати в орган соцзахисту документи, де буде відповідне підтвердження. У разі, якщо цього не зробити, нарахування грошової допомоги на проживання ВПО тимчасово припинять.

 

 

Інфографіка: перевірка місця проживання ВПО

Додаткову інформацію можна отримати на гарячій лінії Національної соціальної сервісної служби: (044) 289 87 89.

Нагадуємо, що мережа громадських приймалень УГСПЛ надає юридичну допомогу постраждалим унаслідок війни Росії проти України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Ми працюємо у 18 областях країни. Щоби дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ.


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: