Публікація

Неправомірне зняття з соціального квартирного обліку

Третий год моя семья борется с районной администрацией, которая незаконно сняла с социального квартирного учета и попирает все права и свободы, гарантированные Конституцией. В настоящее время уже более 2 месяцев Соломенской районной администрацией Киева саботируется ОТКРЫТОЕ ИСПОЛНИТЕЛЬНОЕ ПРОИЗВОДСТВО, в соответствие с которым администрация обязана поставить на социальный квартирный учет. Исполнительный судья Махова в дружественных отношениях с сотрудниками администрации и не собирается ничего предпринимать. Нам откровенно хамит и издевается. Юрист, который оказывает правовую помощь малообеспеченным слоям населения советует нам ничего не делать, т.к. работать должен исполнительный суд. При этом как этот суд заставить работать он не говорит. КАК ЗАСТАВИТЬ РАБОТАТЬ ИСПОЛНИТЕЛЬНЫЙ СУД? Как привлеч к ответственности исполнительного судью за бездеятельность? Артем Евтушенко а/я 21, Киев-56, 03056, 099-0678926

Відповідь.
В першу чергу потрібно написати скаргу на ім&#146я начальника виконавчої служби та подати її через канцелярію нарочно або надіслати її поштою. Враховуючи, що начальник виконавчої служби в більшості випадків не агресивно налаштований на такого виду конфлікти зі своїми підлеглими, він проведе бесіду і перегляне ваше виконавче провадження, щоб визначити, чи мають місце ті обставини, на які ви вказуєте. І, якщо такі обставини мають місце бути, він вирівняє роботу по вашому виробництву через навіювання своєму підлеглому.
Скарга в прокуратуру подається точно така ж, яка подавалася на ім&#146я начальника виконавчої служби, тільки доповнюється відомостями про те, що ви скаржилися на дії або бездіяльність державного виконавця до начальника виконавчої служби, але порушення не були усунені (або ж бездіяльність триває). Що ж станеться після звернення зі скаргою до контролюючого органу? Вашу скаргу приймуть до провадження та витребують матеріали виконавчого провадження для перевірки. Хочу вам нагадати про право (і необхідність) знайомитися з матеріалами виконавчого провадження. Рекомендуємо при цьому зняти з нього копії. Це варто зробити перед тим, як ви почнете процедуру впливу на роботу державного виконавця шляхом подачі скарг, щоб не виглядати в непривабливому світлі, якщо в матеріалах провадження з&#146являтимуться документи, яких раніше (до написання вами скарги) не було. Так, іноді такі випадки бувають. Якщо у виконавчому провадженні з&#146являться документи, які ви раніше в ньому не бачили, прошу звернути увагу прокурора на цей факт, з наданням фотографій, отриманих у процесі вашого ознайомлення з матеріалами справи. Звертаю вашу увагу, що оскарження дій виконавця в органи прокуратури не закінчується на подачі скарги тільки в районну прокуратуру. Ви можете надалі оскаржити висновки районної прокуратури в міську або обласну прокуратури. Якщо і там ви не досягнете успіху, пишіть скаргу в Генеральну прокуратуру України. Зазначу цікавий момент – чим вище за підпорядкуванням орган, в який ви звертаєтеся, тим відповідь на ваші скарги буде грамотніша і повніша. Можу сказати, що в моїй практиці бували випадки, коли Генеральна прокуратура скасовувала всі відмови за скаргою на дії державного виконавця, отримані стягувачем з прокуратури району, міста чи області, і спускала на розгляд скаргу з своїми вказівками до районної прокуратури, для винесення відповідного припису, або сама Генеральна прокуратура приймала рішення за скаргою. Хоча такі випадки – велика рідкість.
Скарга на дії державного виконавця до суду. Законом передбачене ваше право звернення до суду з скаргою на дію або бездіяльність державного виконавця. У такому випадку ви подаєте скаргу аналогічну скарзі на ім&#146я начальника виконавчої служби, однак вже до суду. У скарзі обов&#146язково чітко треба вказати ті норми закону, які, як ви вважаєте, державний виконавець порушив при проведенні виконавчих дій. Ви маєте право подати скаргу до суду як відразу після виявлення порушення, так і після того, як пройдете повний круг оскарження дій в адміністративному порядку. Зверніть увагу, що таку скаргу на дії (бездіяльність) виконавця подають в той суд, який видав виконавчий документ.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: