Публікація

Задокументовані воєнні злочини впродовж листопада 2023: огляд

Українська Гельсінська Спілка з прав людини продовжує документувати злочини РФ проти України. У листопаді 2023 року кількість епізодів зросла на 2021 і тепер їхня загальна кількість – 38302 з початку повномасштабного вторгнення.  Четверта частина із задокументованих воєнних злочинів пов’язана із людськими втратами або порушеннями прав цивільного населення. 

Упродовж листопада 2023 року постраждали 499 цивільні особи. Найбільша кількість злочинів документатори зафіксували у Херсонській (227), Донецькій (88), Запорізькій (32), Миколаївській (31) та Сумській (31) областях. 

Через агресію РФ у листопаді загинула 121 особа та ще 351 отримали поранення

У листопаді цього року документатори зафіксували інформацію про зникнення 5 людей (у жовтні – 8). Зокрема, в Донецькій (3) та Запорізькій (2) областях. Загалом з 24 лютого 2022 року інформація про зникнення людей надходила із Херсонської (566), Запорізької (557), Луганської (311), Миколаївської (160), Донецької (98), Чернігівської (46), Сумської (20), Харківської (10) та Полтавської (1) областей. 

Упродовж останнього місяця також зафіксували 5 випадків незаконного позбавлення волі (Херсонська область  – 3, Запорізька – 1, Чернігівська – 1). 

Також зафіксовано 72 випадки привласнення майна цивільних осіб чи цивільних об’єктів (Луганська – 68, Запорізька – 3, Херсонська – 1), здійснених російськими військовими. У той час як у жовтні 2023 року було виявлено та зафіксовано 23 таких випадків. 

У листопаді збільшилась кількість зруйнованих об’єктів цивільного призначення. Документаторами УГСПЛ зафіксовано пошкодження 2465 об’єктів житлово-побутового призначення (у жовтні – 2425, вересні – 2107, серпні – 2262, липні – 2134), що є найбільшим показником за останні п’ять місяців

Руйнування на Одещині. Джерело: Одеська обласна прокуратура
Руйнування на Одещині. Джерело: Одеська обласна прокуратура

Документатори узагальнили інформацію про ймовірно скоєні міжнародні злочини повномасштабної російсько-української війни на території України, яку зібрали партнерські організації та регіональні громадські приймальні УГСПЛ у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для путіна» та завдяки  підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Детальну аналітику щодо жертв серед цивільного населення, руйнувань житлових будинків та цивільних об’єктів через збройну агресію РФ в Україні читайте у Огляді задокументованих воєнних злочинів Росії за листопад 2023


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube


Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: