Публікація

Забезпечення прав жертв війни має бути наскрізною темою діяльності органів державної влади і органів місцевого самоврядування

Для допомоги органам влади і самоврядування у виконанні своїх повноважень Українська Гельсінська спілка з прав людини розробила Методологію проведення експертизи законодавства України, проектів нормативно-правових актів на відповідність міжнародному гуманітарному праву та засадам правосуддя перехідного періоду в частині забезпечення прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії (далі – Методологія).

Методологія розроблена вченими та правозахисниками з метою надання суб’єктам нормотворчої діяльності дієвого інструменту для формування законодавства, яке враховує потреби осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, та стати дороговказом для належної реалізації визначених міжнародними зобов’язаннями гарантій постраждалим особам. Документ був публічно обговорений у фаховому полі та за участю народних депутатів України.

До Методології додані приклади експертизи, а саме: Аналіз законодавства щодо позасудового (адміністративного) порядку отримання компенсації за пошкоджене/зруйноване майно (на основі Методології) та Аналіз законодавства щодо судового порядку отримання компенсації за пошкоджене/зруйноване майно (на основі Методології).

Скачати Методологію можна ТУТ.

Маємо сподівання, що наш продукт буде ефективно використаний у нормотворчій та експертній діяльності органів влади.

 

Методологію підготовлено за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. 

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: