Публікація

Юристи сумської приймальні УГСПЛ допомогли переселенці довести, що вона мати-одиначка

Цей факт довелося підтверджувати у суді, хоча жінка 14 років отримувала від держави допомогу як матір, яка самостійно, без батька виховує доньку.  Відповідне рішення Лебединського районного суду уже оприлюднене у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Переселенка з донькою з 2014 року мешкають у Лебединському районі Сумської області. Покинути рідну Луганщину їх змусив збройний конфлікт. Навесні цього року жінка з дочкою вирішила поїхати на відпочинок за межі підконтрольної Україні території. Почала збирати документи, зокрема, звернулась до Лебединського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) з клопотанням про отримання витягу про народження дочки із зазначенням відомостей про батька. Саме цей документ вимагають при перетині державного кордону з дитиною, яка ще не має паспорта. Адже за українським законодавством виїхати за межі держави з малолітніми не так просто – один з батьків повинен показати нотаріально посвідчену «згоду» батька дитини, або документ, який підтверджує її статус матері-одиночки.

Однак жінці в РАЦСі відмовили оформити цей документ через відсутність в Державному реєстрі відомостей про народження доньки. З’ясувалось, що відповідну інформацію свого часу не внесли в реєстр співробітники відділу реєстрації шлюбів та народжень Луганського міського управління юстиції. У поновленні запису теж відмовили. Книги державної реєстрації актів про народження за 2005 р. знаходяться на тимчасово окупованій території, тому Лебединський РАЦС не вважав можливим вносити зміни до реєстру.

Тоді жінка-ВПО прийшла до громадської приймальні УГСПЛ та розповіла, що доньку виховує самостійно, адже народила її не в шлюбі. У 2005 жінка зверталась із заявою про реєстрацію народження одноосібно і відомості про батька дитини (ім’я та по батькові) до Книги реєстрації народжень. З того часу і на Луганщині, і з 2014 на Сумщині вона перебувала на обліку, як отримувачка допомоги одиноким матерям.

«Склалася парадоксальна ситуація: допомогу від держави жінка отримує, а відомостей у реєстрі – немає. Тож ми звернулися до суду. У заяві просили встановити факт, що переселенка – мати-одиначка, а також зобов’язати Лебединський РАЦС внести відповідні відомості про народження фізичної особи до Державного реєстру актів цивільного стану громадян», – зазначає юрист приймальні Вячеслав Пушин.

До заяви додали ще кілька підтверджуючих документів: паперове свідоцтво про народження дитини, довідки про отримання допомоги та довідку, видана так званим «відділом урочистої реєстрації шлюбів та народжень Луганського міського управління юстиції», яку суд взяв до уваги та оцінив разом з іншими доказами в їх сукупності та взаємозв’язку під час розгляду справи. І вже у травні Лебединський райсуд задовольнив заяву жінки та виніс позитивне для неї і її доньки рішення.

Допомога ВПО надається завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: