Публікація

Які інновації очікують українців при перетині адмінкордону з АР Крим?

Місяць тому правозахисники заявили про низку кричущих випадків незаконної діяльності українських прикордонників на адміністративному кордоні з Кримом. Мова йшла про факти вимагання довідки «чому громадянин України хоче переміщатися по Україні», знищення паспортів тощо. Державна прикордонна служба почула представників Української Гельсінської спілки з прав людини, та виступила з ініціативою створення спільної платформи щодо вирішення цих питань.

 

Зокрема, представники Держприкордонслужби обіцяють, що вже найближчим часом в кожному потязі, який їде до Криму, громадяни можуть знайти пам’ятку що має і що НЕ має права вимагати прикордонник.

Також прикордонники обіцяють зробити «правила гри» чіткими та прозорими: підготувати та опублікувати роз’яснення підстав для відмови у в’їзді на материкову частину України особам, які перетинають пункти пропуску з окупованою територією. Та доопрацювати Положення про порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію і виїзду з неї.

Допомагати у цій роботі Державні прикордонні службі  будуть правозахисні організації, представники яких вже надали прикордонникам свої напрацювання. Представникам прикордонного відомства буде надаватися консультативна та психологічна підтримка щодо особливостей роботи з людьми з окупованих територій.

Також буде організована взаємодія обміну інформацією про зміни у законодавстві України щодо режиму та статусу окупованих територій та особливостей порядку перетину адмінкордону з АРК.

Сергій Заєць, експерт Української Гельсінської спілки з прав людини зазначає: «Ми сподіваємось, що прагнення Держприкордонслужби вирішити системні проблеми буде успішно втілене в життя. Хорошою ознакою є те, що прикордонне відомство, почувши критику, не промовчала, не зробила вигляд, що проблеми не існує, а почала  її вирішувати, та запросила до участі тих, хто щодня працює зі скаргами громадян, які перетинають адмінкордон з АРК».

Олег Слободян, помічник Голови Державної прикордонної служби України зазначає: «Дана робота дуже важлива для прикордонного відомства. На сьогодні вже створена робоча група,  до якої входять представники Адміністрації Держприкордонслужби та експерти громадських організацій. Нею відпрацьований інформаційний буклет для громадян та прикордонників. І це лише початок. В подальшому ми будемо робити все можливе, щоб наша спільна справа як найшвидше дала позитивний результат».

«Цей прес-реліз видано в рамках проекту «Права людини в дії», який імплементується Українською Гельсінською спілкою з прав людини завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агенцію США з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за вміст несе Українська Гельсінська спілка з прав людини і він не обов’язково відображає погляди АМР США або уряду Сполучених Штатів».

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov

та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: