Публікація

Виставка «права людини поза грою» закликає українську владу до чесної гри!

Напередодні першого матчу у Києві відбулось відкриття мандрівної виставки «Права людини поза грою», що проходить з нагоди проведення футбольного чемпіонату «Євро-2012». На прикладах реальних людських історій жертв «нечесної гри» показані найважливіші проблеми порушення прав людини в Україні за останні два роки, серед яких: політичні репресії, цензура, розгін мирних зібрань, катування, несправедливе судочинство тощо.

Правозахисники стверджують – Україна з катастрофічною швидкістю здає позицію однієї з найдемократичніших країн пострадянського простору. Змінити це можливо тільки за умови активної участі громадськості та пильної уваги зі сторони міжнародної спільноти.

Наше життя, як і футбол, має чіткі правила, зазначають організатори. На жаль, в Україні правила порушуються, а права людини вже тривалий час знаходяться в офсайді. І відповідальні за це – «організатори матчів» та «нечесні арбітри».

За словами ЄВГЕНА ЗАХАРОВА, співголови Харківської правозахисної групи: «В Україні, на превеликий жаль, «нечесні арбітри» не просто порушують правила гри. Більше того – вони їх змінюють по ходу, залежно від результатів. Це повна зневага і до прав людини, і до верховенства права в цілому».

Від імені організаторів виставки ОЛЕКСАНДРА МАТВІЙЧУК, голова правління Центру Громадянських Свобод, закликає українців вийти на поле і перехопити м’яч, адже чесна гра повинна бути не лише у футболі, а і у житті!

Виставку відвідали правозахисники Ніл Кларк директора Міжнародної групи прав меншин, Великобританія, Даніл Мєщеряков програмного директора Московської Гельсінської Групи, Євген Сверстюк дисидент, письменник, доктора філософії, Іван Почух Надзвичайний та повноважний Посол Чехії, Наталя Катеринчук заступник генерального директора TВi, письменниця, вільний журналіст Ірена Карпа.

Своїми історіями ділилися герої стендів, які на власному досвіді відчули порушення прав людини, зокрема: Ростислав Шапошніков, керівник організації «Дорожній контроль», Христина  Бевз, дружина одного із «васильківських терористів», Зоя Карпиленко мати закатованого в міліції 27-річного Сергія Карпиленка, Олексій Захарченко, молодіжний активіст, якого незаконно привселюдно намагалась викрасти міліція під час всеукраїнської акції «Готуй намет навесні» у Києві та інші.

Відставка буде відкрита для відвідування  8-10 червня 2012 року з 10.00 до 20.00 год. Вхід безкоштовний. У червні виставка відправиться у турне по українським містам, які приймають футбольний чемпіонат. Виставка під відкритим небом буде експонуватися напередодні футбольних матчів у м. Львові (12 червня), Харкові  (16 червня) та Донецьку (22 червня) та супроводжуватиметься вуличними виставами з використанням футбольної символіки.

Партнерами виставки виступили впливові українські організації, серед яких: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська Правозахисна Група, Асоціація українських моніторів з дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна», Товариство Лева, Центр правових та політичних досліджень «СІМ», Донецький Меморіал, Донецьке обласне відділення Комітету виборців України, Молодіжна Правозахисна Група – Харків, ХОФ «Громадська Альтернатива», ВМГО «Дебатна Академія» та інші.

Виставку проводять: неурядова організація «Центр Громадянських Свобод» в партнерстві з чеською організацією «People in Need».

Генеральним партнером виставки в Києві виступає науково-культурно-розважальний центр ATMASFERA 360. Інформаційну підтримку надає Центр інформації про права людини. Інформаційними партнерами виставки виступили Інформаційне агентство «Українські новини» та Портал tochka.net.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: