Публікація

В Києві відбулась презентація щоденника українського пікетувальника

Зазирнути в майбутнє? Це реально в рамках міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA! Уявіть, що активістам вдалося дістати щоденник українського пікетувальника з 2020 року. Там розповідається, що сталося зі свободою мирних зборів.

25 січня 2020 рік. Через неузгодженість позицій громадських організацій Закон «Про свободу мирних зборів» так і не був прийнятий. Заборони мітингів, пікетів демонстрацій становлять близько 95%.  Сьогодні я дізнався, що, КМДА вночі тихенько ухвалила нове, покращене положення «Про порядок проведення мирних зібрань». І завтра воно набирає чинності.

В ньому законослухняним громадянам рекомендується на мітинги не ходити, і в разі, якщо людина йде вулицею, де проходить мітинг, Закон радить розвернутися та йти іншим шляхом.

Оскаржив порядок. Проте Вищий адмінсуд визнав його законність.

29 січня. Вирішила не відставати від колег і Харківська міська держадміністрація. В свій Порядок вони внесли зміни, згідно з якими «Організатори мітингу мають приходити на захід в костюмах, обов’язкові елементом яких є Боа». Так їх легше буде ідентифікувати правоохоронним органам з поміж інших учасників мітингу і провести роз’яснювальну роботу.

Також, згідно положення, організатори мітингу, мають на колінах тричі публічно вибачитись перед присутніми міліціонерами, за відволікання від професійної діяльності.

Оскаржив порядок. Проте суд, спираючись на практику більш ніж 10-річну практику ВАСУ, визнав його законність

1 лютого. Партія влади разом з комуністами готують зміни до Кримінального кодексу. Зокрема буде додана стаття – масовий поганий вчинок (МПВ) – вчинок, створений групою осіб за попереднім умислом чи стихійно (мітингом, пікетом, демонстрацією тощо).

За такий вчинок – від 15 діб до 50 років позбавлення волі.

3 лютого. Виявляється в Черкаському положенні про порядок проведення мирних зборів введена авансова система проведення заходів. Приміром, кожен його учасник має попередньо відсидіти 15 діб. Якщо ж мітинг планується провести проти дій державних органів, то час позбавлення волі збільшується, пропорційно від кількості працівників, що працюють в цьому органі на штатній основі.

Проте, цю частину Положення планується пом’якшити. І для відбуття попереднього покарання відправляти не всіх учасників, а тільки три найгарніших дівчини та три найкрасивіших хлопця (в народі таке пом’якшення зветься жертвопринесенням).

Оскаржив порядок. Проте суд, спираючись на практику більш ніж 10-річну практику ВАСУ, визнав його законність

7 березня. Комуністи виступили з ініціативою поліпшити ситуацію з мирними зборами. Для цього вони пропонують раз на рік проводити лотерею, переможці якої можуть витягнути право на проведення масового мітингу без штрафних санкцій. Проте є підозра, що переможцями лотереї будуть представник провладної партії та комуністів…

10 березня. Миколаївська міська рада визначила, що повідомлення про мирні збори має подаватися організаторами мітингу разом з декларацією про доходи, повною біографією та письмовою згодою членів родини на участь в мітингу організаторів мітингу.

Оскаржив порядок. Проте суд, спираючись на практику більш ніж 10-річну практику ВАСУ, визнав його законність

17 березня. І знов творчість харків’ян. Цього разу в положенні зазначили, що для забезпечення санітарно-гігієнічних норм кожному учаснику та організатору мітингу необхідно подати в Міністерство охорони здоров’я довідку про проходження медичного огляду. МОЗ, на підставі довідки має погодити участь осіб в мирному заході. Погодження МОЗ є необхідним, для отримання дозволу на проведення заходу.

Оскаржив порядок. Проте суд, спираючись на практику більш ніж 10-річну практику ВАСУ, визнав його законність

23 березня. В одному з своїх рішень ВАСУ визнав, що журналіст, який висвітлює інформацію про мирні збори прирівнюється до статусу учасника мирних зборів.

27 березня. Сьогодні внесено зміни до Податкового кодексу. Відтепер до подання повідомлення про мирні збори, організатори мирних зборів мають сплатити пікетний збір, який розраховується окремо кожною міською радою в залежності від кількості осіб та часу проведення заходу.

7 квітня. Прийнято зміни до адміністративного кодексу. Тепер в судовому процесі, в якому розглядаються питання, пов’язані зі свободою мирних зібрань встановлюється спеціальна процедура прийняття рішення. Зокрема в нарадчу кімнату для узгодження рішення обов’язково запрошуються прокурор та спеціально делегований представник міської влади. Рішення також має узгоджуватись з головою місцевого осередку провладної партії.

8 квітня. Пишу 137 заяву до Європейського суду з прав людини. Впевнений, що колись Україна змушена буде призвести законодавство до Європейських стандартів. Колись судова практика зміниться. Можливо мої онуки стануть цьому свідками…

Фотоілюстрації щоденника можна подивитись ТУТ

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: