Публікація

Українці, які тікають від війни до інших регіонів країни, можуть отримати довідку ВПО

Уряд вніс зміни до порядку оформлення і видавання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб: тепер ВПО вважатимуть тих українців, які тікають з територій, що опинилися в епіцентрі бойових дій, до інших регіонів країни.

Про це повідомили в Кабміні.

Біженці із різних областей України на Львівському вокзалі. Лютий, 2022

Відповідні зміни внесли 13 березня.

Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна пояснює: по суті, урядовці зафіксували в нормативному полі, що люди, які зараз змінюють місце проживання у зв’язку з війною, є ВПО, а також надали їм додаткові канали для звернення по відповідну довідку.

“Якщо раніше це були лише органи соціального захисту населення РДА та міст обласного значення, то тепер людина за довідкою зможе звернутися до уповноваженої особи громади, ЦНАПу, а згодом – просто подати заяву через портал “Дія”. Таким чином ми зможемо швидко зібрати інформацію про внутрішньо переміщених осіб в одному місці, побачити їх “соціальний портрет” і зрозуміти потреби для того, щоб запропонувати якісні та адресні механізми підтримки”, – каже Лазебна.

На отримання довідки мають право ті громадяни, які перемістилися з території, що опинилась у зоні бойових дій. Перелік цих територій раніше узгодили для надання фінансової допомоги в межах програми “єПідтримка”. До нього входять такі області:

 • Волинська;
 • Донецька;
 • Житомирська;
 • Запорізька;
 • Київська;
 • Луганська;
 • Миколаївська;
 • Одеська;
 • Сумська;
 • Харківська;
 • Херсонська;
 • Чернігівська;
 • місто Київ.

 

Щодо механізму отримання довідки про взяття на облік як ВПО, то він виглядає так:

 • внутрішньо переміщена особа звертається до територіальної громади або ЦНАПу;
 • уповноважена особа територіальної громади / ЦНАПу після реєстрації заяви формує електронну справу та вносить інформацію до єдиної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Надалі також передбачать можливість подавати відповідне звернення через “Дію”.
Раніше як внутрішньо переміщених осіб в Україні розглядали тих, хто перемістився з окупованого Криму та ОРДЛО. Станом на кінець грудня 2021-го в країні налічували 1 476 243 переселенці.
Довідка ВПО потрібна серед іншого для того, шоб отримувати щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг, для доступу до соціальних виплат і пенсії, участі в житлових програмах тощо.

 

Матеріал підготовлено Центром прав людини ZMINA.

 

 • Мережа громадських приймалень УГСПЛ надає безоплатну правову допомогу постраждалим від наслідків російської збройної агресії проти України. Щоб дізнатися контакти, за якими звертатися, натисніть ТУТ.

 

Допомога постраждалим від наслідків російської збройної агресії проти України надається громадськими приймальнями за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. 

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: