Публікація

Центр документування УГСПЛ прийняв участь у створенні фільму “Вбиті в полоні. Розслідування Громадського” (відео)

Центр документування УГСПЛ продовжує співпрацю із Hromadske TV. У травні та червні 2019 року правозахисники Центру документування УГСПЛ допомагали ТБ-каналу Hromadske TV у створенні документального фільму “Зниклі в полоні” присвяченого проблемам пов’язаним із визволенням військовополонених ЗСУ. Зараз оприлюднено другий фільм цього проекту.

З боку Центру документування УГСПЛ знімальній групі був наданий значний обсяг інформації щодо подій на сході України в серпні-вересні 2014 року.

Також значна частина фільму присвячена темі належного розслідування військових злочинів та юридичним аспектам щодо покарання Україною військових злочинців з боку т. зв. Л/ДНР та РФ.

Анна Заплішна поховала чоловіка в квітні 2015 року. Тіло їй передала гуманітарна місія при Міністерстві оборони «Евакуація-200». Його забрали з непідконтрольної території. У довідці про смерть чоловіка написали, що загинув «внаслідок бойових дій» під селищем Логвинове Донецької області. Але це неправда.

Олександр Бердес, Василь Демчук і Павло Плацинський загинули в полоні. Громадське разом з правозахисниками розшукало свідків, які розповіли, що з військовими відбувалося насправді.

 

 

Проект реалізовується в рамках спільного конкурсу Міжнародного фонду «Відродження» та Програми розвитку ООН за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії «Подолання безкарності за масові порушення прав людини та інші міжнародні злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: