Публікація

Священики починають діяти всупереч моральності та законності

Пропаганда під час релігійних проповідей в рівненських церквах починає впливати на електоральні уподобання виборців, – повідомляє upp.org.ua

За словами Голови рівненського відділення Комітету виборців України Миколи Грищенка, миряни, які відвідують церкви УПЦ (Московського Патріархату) розповідають, що батюшки називають їм як прізвища тих, за кого варто, так і прізвища тих, за кого не варто голосувати. Оскільки, за словами священників, після перемоги одного з кандидадів в області буде поставлена керувати людина, яка відбере всі церкви в УПЦ МП і передасть їх УПЦ КП. Виборці кажуть, що така постановка питання священниками змінює їхнє ставлення до кандидата, якого вони підтримували на попередніх парламентських виборах.

Як вважає Микола Грищенко, “впливу такого “клерикального” чинника на волевиявлення виборців варто надавати великого значення, оскільки за всіма соціологічними опитуваннями саме церква для населення стоїть на першому місці за рівнем довіри”. Пан Грищенко додав, що “тільки стоїть питання, як довго церква зможе утримувати такі свої позиції, якщо вона так активно включилась в політику, яка є однією з найбрудніших занять людства”.

Забули, певно священики про своє справжнє покликання. А ті, хто спонукає їх до таких дій, законодавства просто не читали. Адже чітко у частині 8 статті 5 Закону України “Про свободу совісті та релігійних організацій” написано, що релігійні організації не мають права брати участь у діяльності політичних партій і вести агітацію. Жодна з Церков України, жодна з релігійних організацій не може брати участі у виборчому процесі та в політичному житті країни в цілому. Залучення Церкви до виборчого процесу неприпустиме, це суперечить конституційному принципу про відокремлення Церкви та релігійних організацій від держави (частина 3 статті 35 Конституції України). Церква не є політичною організацією і вона не повинна втягуватись у виборчу кампанію.

РУПОР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: