Публікація

«Протиріччя щодо мови, НАТО, європейської інтеграції»: як об’єднати українців після перемоги?

Українська Гельсінська спілка з прав людини в рамках програми USAID «Права людини в дії» продовжує спецпроєкт з Радіо NV, покликаний посилити правову обізнаність громадян України в питаннях притягнення до відповідальності за вчинені під час війни злочини. Гості етерів – судді, прокурори, адвокати, які пройшли навчання за освітніми курсами УГСПЛ, а також експерти Спілки. Разом з ведучими вони обговорюють нагальні правові виклики, що постають в умовах війни. 

Співзасновниця Національної платформи стійкості та згуртованості Юлія Тищенко. Автор фото: Maxim Sydorenko. Авторські права: kiev-foto.info

Як примирити людей після війни, що їх роз’єднує зараз і які теми російська пропаганда може використати аби посварити українців – про це в етері радіо НВ говорили із співзасновницею Національної платформи стійкості та згуртованості Юлією Тищенко.

Чи може роз’єднати українців мовне питання? 

За словами пані Юлії, соціологічні дослідження вказують на згуртованість українців. 

– Перед небезпекою, яка консолідувала суспільство, всі протиріччя щодо мови, НАТО, європейської інтеграції, які дуже активно використовувались (росіянами та політиками – прим. ред.) – відійшли на другий план, – каже пані Юлія. – Коли наших співгромадян, ще навіть до 2014 року, просили пріоритезувати, що є найзначнішим, серед того, що їх особисто турбувало, питання мови ніколи не займали перші місця. Але це можуть за бажання використовувати для якихось маніпуляцій. 

За даними соціологічних досліджень, нині українців найбільше турбують безпекові питання: захист, допомога та розбудова армії, економіка з орієнтиром на безпеку та соціальні гарантії. 

– Є запит на зміни та на реформи, – каже Юлія Тищенко. – Щодо відновлення, то хочуть не просто відновити як було, а побудувати краще. І тут в України є певний шанс. 

Як ставляться українці, що залишилися в Україні до тих, хто виїхав за кордон, до вимушених переселенців та кримчан – детальніше у відео.


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube


Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: