Публікація

Проблеми та перспективи розвитку Pro Bono в Україні

16 травня 2013 року у приміщенні прес-центру «УКРІНФОРМ» у рамках Четвертого Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги запланованого на 23 травня 2013 року відбулась прес-конференція присвячена проблемам та перспективам розвитку pro bono в Україні. Її організаторами виступили Українська фундація правової допомоги та Українська Гельсінська спілка з прав людини.

У ході прес-конференції Виконавчий директор ВБО «Українська фундація правової допомоги» Микола Сіома презентував сайт «Біржа pro bono»  www.pro-bono.in.ua, окреслив основні завдання Фундації на 2013 рік та поінформував громадян України про можливість отримання безоплатної правової допомоги у «День БПД», який проводитиметься  23 травня 2013 року у всіх регіонах України.

«Розвиток і поширення кращих практик надання професійної безкоштовної допомоги на основі принципу рівних правових можливостей у захисті прав і законних інтересів громадян, забезпечення доступності правової допомоги для людей, як з точки зору територіальної доступності так і з точки зору простоти процедур її отримання, проведення правопросвітницької роботи задля покращення обізнаності населення для здійснення захисту власних прав, а також налагодження системного діалогу між основними партнерами у сфері надання безоплатної правової допомоги – є основними завданнями Фундації на даний час» – наголосив він.

Окрім цього, Микола Сіома поінформував про сайт «Біржі pro bono», який відкрито на початку травня та наголосив: «За цей короткий проміжок часу на  сайті вже розміщено близько 10 стратегічних справ громадян, які очікують на допомогу адвокатів».

У свою чергу програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк навів приклади стратегічних справ, з якими на даний момент працює УГСПЛ та наголосив: “Ми пропонуємо українським юридичним компаніям долучитися до справ, які становлять суспільний інтерес та є значущими для розвитку та реформування української правової системи та судової практики. Співпраця правозахисників та юридичних компаній – це ефективний інструмент вирішення системних проблем в сфері захисту прав людини в Україні“.

«Юридична робота pro bono – найважливіша складова частина нашого бачення соціальної відповідальності. Успішна юридична фірма не може не думати про тих, хто не здатний дозволити собі якісний правовий захист. Допомагаючи таким людям, ми зміцнюємо правопорядок і робимо свій внесок у розвиток цивілізованого суспільства. Основний акцент – захист прав людини – Червоною ниткою проходить через нашу діяльність у цьому напрямку “, – сказав Іван Ліщина, старший юрист і керівник групи по захисту прав людини МЮГ AstapovLawyers.  У ході прес-конференції Іван Ліщина навів декілька прикладів стратегічних  справ, якими займається юридична компанія AstapovLawyers у рамках pro bono.

23 травня у Києві та інших містах України пройде «Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги–2013».

В цей день адвокати надаватимуть кваліфіковану правову допомогу тим, хто її найбільше потребує — малозабезпеченим особам, громадським, благодійним та іншим неприбутковим організаціям, а також суб’єктам малого підприємництва.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: