Публікація

Правозахисники зустрілися з представниками Північноатлантичної Ради НАТО

У рамках візиту Генерального Секретаря НАТО Єнса Столтенберга та делегації Північноатлантичної Ради до України відбулася зустріч постійних представників від країн-членів НАТО з українськими правозахисниками.

Фото: North Atlantic Council

З української сторони у зустрічі взяли участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко, менеджер з міжнародної адвокації Центру прав людини ZMINA Роман Громик, головна редакторка онлайн-видання «Українська правда», одна із засновників громадської організації КримSOS Севгіль Мусаєва-Боровик та голова правління ГО «Інформаційно-консультативний жіночий центр» Олена Суслова. Північноатлантичну Раду представили постійна представниця Нідерландів, послиня Маріса Ґерардс, постійна представниця Чорногорії, послиня Дубравка Лаловіч, постійний представник Туреччини, посол Басат Озтюрк, постійний представник Португалії, посол Луїс де Алмейда Сампайо, постійний представник Ісландії, посол Герман Інґолфсон, постійний представник Болгарії, посол Драґомір Заков, а також представники Албанії, Хорватії, Канади та Естонії.

Під час зустрічі обговорювали здебільшого дотримання прав людини в Україні у контексті російської агресії. Правозахисники розповіли про найбільші виклики у сфері, зокрема, що стосуються окупованого півострову. Кремль продовжує утримувати в підконтрольному агресору Криму та на території РФ щонайменше 86 громадян України, які переслідуються з політичних мотивів, майже 70 з них – кримські татари, що свідчить про продовження репресій стосовно їх народності та інших проукраїнських активістів.

У розмові Олександр Павліченко наголосив, що питання Донецьку та Криму необхідно розглядати у нерозривному зв’язку. Говорив він і про можливість створення нового майданчику для того, щоб порушувати питання Криму на міжнародній арені. Гості, у свою чергу, цікавились,  зокрема, як правозахисники просувають Правозахисний порядок денний на рівні державних органів, а також сприяють імплементації Національної стратегії у сфері прав людини.

Менеджер з міжнародної адвокації Центру прав людини ZMINA Роман Громик закликав представників Північноатлантичної ради посилити наявну санкційну політику проти винних за найбільш тяжкі порушення прав людини в окупованому Криму. Він також попросив сприяти участі родичів політв’язнів, їхніх захисників та правозахисних організацій у міжнародних самітах, зустрічах та конференціях, де обговорюється стан справ у сфері правозахисту.

Довідково: Північноатлантична рада (англ. North Atlantic Council, NAC) — основний орган прийняття політичних рішень Організації Північноатлантичного договору (НАТО), що складається з постійних представників від країн-членів. Вона була створена статтею 9 Північноатлантичного договору та є єдиним органом в НАТО, що отримує свої повноваження згідно з договором.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: