Публікація

Правозахисники та урядовці розпочали роботу над держреєстром воєнних злочинів та масових порушень прав людини

Правозахисні організації активно включились у підтриманий Мінреінтеграції процес створення державної системи моніторингу та документування порушень прав людини, міжнародного гуманітарного права (МГП) та міжнародного права у сфері прав людини (МППЛ). 28 травня відбулася перша спільна робоча зустріч.

Серед учасників та учасниць були правозахисні організації, які здійснюють моніторинг і документування: УГСПЛ, ГО “Truth Hounds”, Східноукраїнський Центр Громадських Ініціатив, ГО “Мирний Берег”, Кримська правозахисна група, Харківська правозахисна група, ГО “Український Інститут з прав людини”. З боку держави – представники Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій УкраїниПредставництво Президента в АР Крим.

Під час зустрічі команда експертів та експерток провела «мозковий штурм» для пошуку нових ідей, які допоможуть досягнути амбітної мети. Була спланована робота групи та визначено технічне завдання групи.

Основні висновки, зроблені у ході дискусії:

  1. У державну систему моніторингу і документування має бути включена уся система органів виконавчої влади, а також органи місцевого самоврядування.
  2. Моніторинг і документування буде здійснюватися на єдиних методологічних засадах і технічних умовах. Розроблення цих документів є частиною завдань учасників зустрічі.
  3. Державна система моніторингу і документування повинна врахувати, насамперед, досвід і напрацювання правозахисних організацій, які  здійснюють документування порушень прав людини в ході збройної агресії РФ, у тому числі Центру документування УГСПЛ.

Представники правозахисних організацій запропонували покласти в основу концепції державної системи моніторингу та документування порушень прав людини, міжнародного гуманітарного права та міжнародного права у сфері прав людини спільну позицію.

Для більше глибокого занурення в питання, рекомендуємо ознайомитися із статтею “Питання та пропозиції до держави щодо документування фактів та використання даних щодо порушень прав людини в результаті збройного конфлікту та окупації”.

 

Матеріал підготовлений за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Діяльність УГСПЛ зі створення національної моделі перехідного правосуддя впроваджується в рамках цієї програми.

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: