Публікація

Правозахисники закликали Комітет ВРУ з прав людини оголосити відкритий конкурс на посаду Омбудсмена

Представники громадських організацій наголосили на необхідності прозорого відбору кандидата на посаду Уповноваженого з прав людини, до якого мають бути активно залучені представники громадськості

8 лютого відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Протягом засідання було рекомендовано до прийняття ВРУ Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” (щодо надання притулку бездомним особам) та ухвалити Проект Закону про внесення змін до статті 16 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” (щодо приватних домашніх робітників та місцевого персоналу іноземних диппредставництв).

PM44image002
фото Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

Також члени комітету обговорили стан підготовки до тематичного розгляду законів щодо прав внутрішньо-переміщених осіб та розглянули звернення Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини. Його темою було призначення кандидатури до складу міжвідомчої робочої групи щодо вирішення системних проблем надмірної тривалості досудового слідства та судового провадження. До групи було делеговано заступника голови комітету Георгія Логвинського.

Важливим питанням порядку денного було обрання нового Уповноваженого з прав людини. Нагадаємо, що 27 квітня 2017 року спливає строк повноважень чинного Уповноваженого Валерії Лутковської. Відповідно до вказаної дати розпочнеться процес обрання нового Омбудсмена. Представники громадських організацій зазначили, що відбір кандидатів на посаду має буде відкритим та прозорим, до нього має бути долучена громадськість. Правозахисники закликали голову та членів Комітету оголосити відкритий конкурс на посаду Уповноваженого. З боку Української Гельсінської спілки з прав людини на засіданні виступили виконавчий директор Аркадій Бущенко та керівник Адвокаційного Центру УГСПЛ Борис Захаров.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: