Публікація

Початок роботи над звітом з прав людини

До цього часу в Україні не проводилися системне дослідження ситуації з правами людини. Даний проект покликаний узагальнити всі ці проекти та заповнити прогалини з моніторингом інших прав і свобод. Реалізація цього задуму підтримана Міжнародним Фондом “Відродження”. 

Міжнародними організаціями визнається складна ситуація з реалізацією прав людини в Україні. Зазвичай, країна за рейтингом посідає в їхніх звітах останні місця серед європейських країн. Звіти інших держав та міжнародних організацій щодо ситуації з правами людини в Україні так само достатньо критичні.

Проте слід зазначити, що усі звіти про права людини та основні свободи в Україні складаються іноземними структурами за допомогою різних методик та різних джерел. До цього процесу практично не залучені українські правозахисні організації. Крім того, дані звіти носять вибірковий характер, торкаються лише найбрутальніших порушень і охоплюють лише декілька ключових прав.

У той же час звітуючи перед міжнародними організаціями Україна часто показує ситуацію з правами людини без проблемною та такою, що швидко покращується: при цьому усі недоліки пояснюються складною економічною ситуацією країни. Міжнародні організації часто не мають альтернативних джерел пошуку інформації щодо порушень того чи іншого права, а така інформація за кордоном практично відсутня. В наслідок цього міжнародний контроль у цій сфері часто є поверховим та неефективним.

Даний проект є багатовимірним: він уперше в Україні реалізовуватиметься за участю великої коаліції правозахисних організацій, охоплюватиме практично всі галузі прав людини і поширюватиметься на всю територію України.

Саме з видання такого звіту значною мірою починається справжній контроль суспільства над державою у сфері забезпечення та охорони прав людини. Даний звіт поширюватиметься українською та англійською мовами.

Він матиме вдвічі більший обсяг за доповідь Уповноваженого з прав людини і міститиме значний обсяг інформації про:

– недоліки українського законодавства в сфері того чи іншого права;

– факти порушень того чи іншого права з відповідними узагальненням та висновками.

Звіт буде широко поширений за кордоном через дипломатичні представництва, представництва міжнародних організацій, міжнародних правозахисних організацій та, зокрема, Міжнародну Гельсінську Федерацію, іноземних засобів масової інформації тощо.

РУПОР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: