Публікація

Пікетуєш Тендерну палату? Отримай в подарунок кримінальну справу на власне ім’я!


Попереджати злочинність – таке завдання ставить перед органами міліції держава. На перший погляд над цим ніхто не працює. Але якщо придивитися уважніше, то можна побачити, як передбачливі міліціонери в разі необхідності відкривають кримінальну справу за два місяці до дати вчинення злочину. Мабуть у райвідділах таки працюють місцеві Нострадамуси чи Глоби. Або кримінальну справу хтось замовив. Наприклад якийсь високопосадовець….

Голова громадського об’єднання «Молодь – надія України» Вадим Гладчук з колегами майже місяць пікетували Тендерну палату України (ТПУ). Вимоги пікетувальників були не складними, проте, і не зручними – припинити блокування створення непідконтрольного Тендерній палаті державного сайту оголошень про тендерні закупівлі. А також припинити корупційні дії почесного голови Палати Олександра Ткаченка.

Пікетували собі і пікетували, аж доки новий голова ТПУ Олександр Ткаченко не підійшов до мітингуючих і при свідках пригрозив «посадити» Гладчука. Такі обіцянки були раніше і від інших посадових осіб ТПУ, які, аби довести свою впливовість та серйозність намірів, демонстрували мобільний міністра МВС Василя Цушка. Втім, цього разу Вадима Гладчука таки затримали.

Так, 1 серпня цього року під час чергового мітингу працівники Солом’янського РУГУ МВС затримали Вадима Гладчука, нібито для розгляду його заяви щодо неправомірних дій народного депутата Ткаченка, який розбив відеокамеру під час попередніх мітингувань Тендерної палати. Вже у відділку Вадим з подивом дізнався, що його звинувачують у пограбуванні будівельних інструментів, яке сталося два роки тому. При чому до цього моменту Вадим Гладчук постійно знаходився в межах Києва, але до міліції ані повісткою, ані в інший спосіб не викликався.

Дивує, що кримінальна справа про пограбування була відкрита 27 червня 2005 року, а злочин був скоєний 30 серпня 2005 року. Як слідчий здогадався про майбутнє пограбування та його виконавця можна тільки диву даватись.
Також в постанові про порушення кримінальної справи не наведено конкретних обставин скоєння злочину, не зазначено, яких тілесних ушкоджень завдано «потерпілим», які саме інструменти були викрадені.

Не дивлячись на всі викладені вище аргументи, ознайомившись з якими приходиш до висновку, що справа – замовна, Вадима Гладчука продовжують утримувати в ізоляторі досудового слідства. Адже Солом’янський районний суд продовжив Вадиму Гладчуку строк його затримання до 10 діб.

Під час прес-конференції, присвяченій ситуації навколо, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини зазначив про те, що події з Вадимом Гладчуком не можуть пройти поза увагою суспільства. Адже він постраждав як громадський діяч, що захищав інтереси суспільства.

УГСПЛ поставила дві вимоги до представників внутрішніх справ:
– негайне звільнення Вадима Гладчука
– неухильний контроль з боку керівництва МВС за розслідуванням цієї справи

Якщо ж вимоги будуть проігноровані, Володимир Яворський пообіцяв привернути до справи увагу міжнародної спільноти. А це, за його словами, не сприятиме позитивному іміджу України на світовій арені.

Марина Говорухіна

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: