Публікація

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 травня 2022 року

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 13 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Джерело сайт ХПГ


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


 

Дергачівська лікарня, 13 травня, фото: Дергачівська міськрада

Вночі з 12 на 13 травня 2022 року у м. Дергачі було ракетним ударом знищено Будинок культури (https://t.me/hueviykharkov/59673). Було встановлено, що в будівлі також раніше знаходився пункт видачі гуманітарної допомоги, а отже, всі її запаси, що знаходилися у будівлі, були знищені. Було пошкоджено РАЦС, який знаходився у будівлі ((https://t.me/hueviykharkov/59697). Внаслідок обстрілу дві людини загинули, чотири були поранені (https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3482189-u-dergacah-na-harkivsini-vnaslidok-obstriliv-zaginuli-dvoe-ludej-cetvero-poraneni.html).

Внаслідок обстрілу також сильно постраждала Центральна районна лікарня у м. Дергачі, пункт первинної медико-санітарної допомоги та поліклініка, які на сьогоднішній момент не можуть приймати пацієнтів (https://t.me/hueviykharkov/59687).

ДСНС також повідомило, що о 12:48 внаслідок обстрілу Дергачівської громади горіли залишки конструктивних елементів двох складів на площі 300 кв.м. Пожежу гасили до 14:00.

На території Циркунівської громади горіли 3 приватні будинки та 2 гаражі на площі 500 кв.м. Обстріл стався о 19:08. Пожежу загасили о 21:40. У Слобожанській громаді також зайнявся приватний будинок. Його обстріляли о 00:36. Площа горіння склала 65 кв.м. Пожежу загасили о 05:55 (https://t.me/suspilnekharkiv/12669).

У Лозівській громаді зранку внаслідок ракетного удару було пошкоджено з десяток приватних будинків, вибито вікна у багатоповерхових будинках. Пошкоджено культурний центр та об’єкт критичної інфраструктури. Одна жінка від атаки була поранена (https://suspilne.media/239027-raketnij-udar-po-lozivskij-gromadi-poranena-zinka-zrujnovani-budinki-kulturnij-centr/).

Під обстріли також потрапили три села в Ізюмському районі – Довгеньке, Гусарівка та Долина. Про наслідки обстрілів на сьогоднішній момент інформації немає (https://t.me/tipichnoe_xtz/33762).

Руйнування в Ізюмському районі, 13 травня, фото: Генштаб ВСУ

У Чугуївській громаді повідомили, що внаслідок обстрілу запалала суха хвойна підстилка та трава на площі 3 га. Також в одному з населених пунктів об’єднаної громади постраждав газогін (https://suspilne.media/239320-vnaslidok-rosijskih-obstriliv-na-harkivsini-gorili-privatni-budinki-ta-garazi/).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Вбито щонайменше 2 людей.

Поранено щонайменше 5 людей.

Пошкоджено не менше 23 об`єкти (у тому числі було пошкоджено будинок культури, лікарню, газогін).

За добу рятувальники виїжджали на виклики 43 рази: на гасіння пожеж — 24, у т.ч. пожеж через обстріли — 12,  з інших причин — 12; також 8 — для проведення аварійно-рятувальних робіт, 9 — для надання допомоги населенню; 2 — інші виїзди. Було здійснено 12 виїздів на гасіння пожеж через обстріли РФ: у Чугуївському (6), Харківському (5) та Лозівському (1) районах області.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: