Публікація

Docudays UA вирушає у турне до Німеччини

8-21 вересня у Гамбурзі триватиме міжнародне турне «Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом» (See Ukraine: Docudays UA on tour). Покази фестивалю проходитимуть у кінотеатрі Metropolis Kino, фотовиставка та дискусія – у приміщенні музею Mahnmal St. Nikolai.

Проект See Ukraine: Docudays UA on tour  це акція у галузі культурної дипломатії, що реалізується Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA. У програмі фестивалю заплановані покази документальних фільмів, фотовиставка, зустрічі з українськими кінематографістами, а також дискусія за участі журналістів та правозахисників, які допоможуть краще зрозуміти ситуації, зображені у фільмах, та нададуть більше інформації про події у країні. Проект See Ukraine: Docudays UA on tour вже відвідав Францію, Грецію та Італію. До кінця 2016  також відбудеться фестиваль в Іспанії. У Німеччині See Ukraine: Docudays UA on tour триватиме майже два тижні.

У програмі фестивалю представлені три призери міжнародних кінофестивалів, які в останні роки відкривали світові українську документалістику. Це «Українські шерифи» (2015) Романа Бондарчука, в якому йдеться про чоловіків, що дбають про порядок у своєму селі, мистецький фільм про життя вівчарів українських Карпат «Жива ватра» (2014) Остапа Костюка та альманах «Євромайдан. Чорновий монтаж» (2014), який відображає три місяці революції і був першим фільмом-свідченням вибуху пробудженої гідності українців.

Germany_seeukraine_A1-page-001

Після показів також відбудуться зустрічі та обговорення фільмів з їх авторами.

Крім того, у рамках проекту пройде фотовиставка Олександра Глядєлова «Чуєш, брате?», яку відкриє сам автор. Експозиція розповідає про революцію та війну Росії проти України. Фотовиставка була показана на Docudays UA у Києві, а також у регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Олександр Глядєлов знімає на чорно-білу плівку, використовуючи аналогову камеру з ручним наведенням фокуса. Знімати таким чином в епіцентрі бою практично неможливо, а тому фотограф вдивляється в те, що відбувається в проміжках життя між боями.

Важлива складова See Ukraine: Docudays UA on tour – дискусійна платформа. У Гамбурзі відбудуться дебати «Війна та свобода: чи може розвиватися демократія в умовах війни». Євромайдан став подвійним випробуванням для суспільства. З одного боку він змусив українців будувати з уламків пострадянської олігархічної системи ефективну плюралістичну державу, а з іншого – чинити опір гібридній війні, розв’язаній Росією у Криму та Донбасі, конфлікту, який дестабілізує країну і посилює радикальні та націоналістичні тенденції всередині суспільства. Як у світі набирає силу політика ворожнечі, і яке місце України в європейському проекті? У дискусії візьмуть участь німецький журналіст та письменник Конрад Шуллер, який отримав Премію Свободи за репотражі з України, та правозахисниця Олександра Матвійчук, яка координує громадянську ініціативу Євромайдан SOS та ряд інших міжнародних кампаній, серед яких кампанія для звільнення усіх ув’язнених Росією громадян України #LetMyPeopleGo.

«Ми переконані, що документальне кіно, фотографія та живе спілкування – найкращий засіб швидко й ефективно занурити іноземних глядачів у соціально-культурну та політичну реальність нашої країни, донести правду про російську агресію й показати, що Україна – європейська держава свободи, позитивних змін і талановитих людей, які нині мужньо й самовіддано захищають найвищі європейські цінності», – пояснює Алла Тютюнник, керівниця проекту See Ukraine: Docudays UA on tour.

Germany_glyadelov_A1-page-001

See Ukraine: Docudays UA on tour відбувається за підтримки Фундації відкритого суспільства та Міжнародного фонду «Відродження». 

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку в останній тиждень березня у Києві. По завершенню Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають із жовтня до грудня (включно). Фестиваль – неполітичний та некомерційний.

Стежте за новинами та розкладом подій на веб-ресурсі проекту: www.seeukraine.or

З будь-яких питань звертайтесь до Ольги Бірзул, PR-координаторки See Ukraine: Docudays UA on tour, [email protected].

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: