Публікація

Docudays UA вирушає в турне до Греції

13-28 травня в Афінах триватиме міжнародне турне «Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом» (See Ukraine: Docudays UA on tour). Події фестивалю проходитимуть у приміщеннях арт-простору Exile Room та галереї BOOart Café Bar.

Проект See Ukraine: Docudays UA on tour  це акція у галузі культурної дипломатії, що вдруге реалізується Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA. У програмі фестивалю заплановані покази документальних фільмів, фотовиставки, зустрічі з українськими кінематографістами, а також дискусії за участю громадських активістів і правозахисників, які допоможуть краще зрозуміти ситуації, зображені у фільмах, та нададуть більше інформації про події у країні.

У січні проект See Ukraine: Docudays UA on tour вже відвідав Францію і до кінця 2016 року поїде до Німеччини, Італії та Іспанії.

У Греції See Ukraine: Docudays UA on tour триватиме два тижні. Партнером фестивалю виступила Асоціація української діаспори в Греції та філоукраїнців греків «Українсько-Грецька Думка».

Шість українських неігрових стрічок за часом створення охоплюють майже століття й дозволяють побачити країну з різних ракурсів і культурно-історичних перспектив. Зокрема, це два призери міжнародних кінофестивалів, які в останні роки відкривали світові українську документалістику: мистецький фільм про життя вівчарів українських Карпат «Жива ватра» (2014) Остапа Костюка та альманах «Євромайдан. Чорновий монтаж» (2014), який відображає три місяці революції і був першим фільмом-свідченням вибуху пробудженої гідності українців.

Збірка короткометражних документальних фільмів – це погляд на сучасну Україну не лише очима місцевих режисерів, а й іноземних.

У програмі показів є класика кінематографу – чорно-білий німий фільм «Одинадцятий» (1928) Дзиґи Вертова, в якому йдеться про 1920-ті роки, період будівництва соціалізму в Українській РСР та індустріалізації, часи, коли молоде покоління митців натхненно творило нову міфологію і працювало на радянську пропаганду. Показ стрічки відбудеться у супроводі живої музики у виконанні піаністки Юлії Ваш та композитора Антона Байбакова, який спеціально створив оригінальний саундтрек для фільму.

Під час показів також відбудуться зустрічі та обговорення фільмів із режисерами Світланою Шимко та Остапом Костюком.

Крім того, у рамках проекту в Афінах пройде фотовиставка Олександра Глядєлова «Чуєш, брате?», яку відкриє сам автор. Експозиція розповідає про революцію та війну Росії проти України. Фотовиставка була показана на Docudays UA у Києві, а також у регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Олександр Глядєлов знімає на чорно-білу плівку, використовуючи аналогову камеру з ручним наведенням фокуса. Знімати таким чином в епіцентрі бою практично неможливо, а тому фотографу доводиться вдивлятися в те, що відбувається в проміжках життя між боями.

Важлива складова See Ukraine: Docudays UA on tour – дискусійна платформа. У Греції відбудуться дві розмови за участі відомих активістів і правозахисників про сучасні події в Україні.

Дебати «Куди прямує Україна після Євромайдану» сфокусофані на осмисленні перемог та поразок після української Революції гідності. Євромайдан і війна Росії проти України змусили українців переосмислити своє минуле і майбутнє й усвідомити, яку країну вони хочуть збудувати, і водночас поставили європейців перед вибором: або продовжувати спокійно споглядати, як у світі набирає силу політика ворожнечі, або захищати свої цінності. Яке місце України в європейському проекті і що вона може у нього принести? У дискусії візьмуть участь філософ Володимир Єрмоленко (Україна), журналістка Тетяна Огаркова (Україна) та професор геостратегії Никос Лігерос (Греція). Модеруватиме розмову грецький історик Міхаліс Варлас.

Російська пропаганда, використовуючи оплачуваних нею журналістів, занурює світ у змінену реальність і нав’язує суспільству поблажливе ставлення до анексії Криму та до розв’язаної Росією війни на Донбасі. Але насправді питання стосується не лише України. Це боротьба за глобальне домінування. Як це працює і у чому відмінність між радянською пропагандою та політикою Кремля? У дискусії «Еволюція пропаганди Кремля: від спровокованої війни в Україні до глобального панування» візьмуть участь співзасновник ініціативи StopFake.org Євген Федченко (Україна), журналіст Давід Патрікаракос (Греція) та Тетяна Герасимова (Україна), координаторка «Групи 2 травня», яка веде незалежне журналістське розслідування трагічних подій в Одесі 2 травня 2014 року. Модераторка – грецька журналістка Іоанна Ілліаді.  

«Ми переконані, що документальне кіно, фотографія та живе спілкування – найкращий засіб швидко й ефективно занурити іноземних глядачів у соціально-культурну та політичну реальність нашої країни, донести правду про російську агресію й показати, що Україна – європейська держава свободи, позитивних змін і талановитих людей, які нині мужньо й самовіддано захищають найвищі європейські цінності», – пояснює Алла Тютюнник, директорка проекту See Ukraine: Docudays UA on tour.

See Ukraine: Docudays UA on tour відбувається за підтримки Фундації відкритого суспільства та Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: