Публікація

DOCU/ХІТ в українських кінотеатрах

Протягом літа Docudays UA покаже в українських кінотеатрах хіти цьогорічного фестивалю.

Їхні герої – звичайні люди, які прагнуть змін. Ці історії – ілюстрація того, на що здатен їхній «внутрішній двигун», і черговий доказ – наш світ тримається на небайдужих людях. Чотири фільми розкажуть про пастора з Маріуполя, засновників Ґрінпіс, шерифів з українського села Cтара Збур’ївка та примарну Північну Корею.

DOCU/ХІТ – новий фестивальний проект, який згодом планує стати повноцінним прокатом документального кіно в Україні.

«Увесь час існування Docudays UA глядачі запитують, де й коли можливо переглянути фільми програми ще раз. Що робити, якщо хочеться поділитися з друзями, піти в кіно з родиною на мудрий і глибокий фільм. Цьогоріч ми пішли назустріч нашим глядачам: запускаємо фестивальний прокат DOCU/ХІТ і відтепер будемо показувати документальні фільми в кінотеатрах країни. Усі ці історії – улюбленці фестивалів, визнані професіоналами й глядачами», – розповідає pr-директорка Docudays UA Дар’я Аверченко.

У семи містах покажуть чотири фільми, що стали аншлаговими на нинішньому Docudays UA. Це «У променях сонця» Віталія Манського, «Українські шерифи» Романа Бондарчука, «Майже святий» Стіва Гувера і «Як змінити світ» Джеррі Ротвела.

На фільм-відкриття фестивалю «У променях сонця» Віталія Манського два дні тягнулися довжелезні черги. Для того, щоб знімати в одній з найзакритіших країн світу Північній Кореї, режисер згодився фільмувати за наперед написаним сценарієм про життя восьмирічної школярки в Пхеньяні. Утім місцеві партійні робітники навіть не могли уявити, яку «послугу» зробили Манському.

«Українські шерифи» Романа Бондарчука – призер найбільшого фестивалю неігрового кіно в Європі IDFA. Це історія про самоорганізацію громади в складний для країни час. Двоє шерифів зі Старої Збур’ївки, не чекаючи приїзду міліції чи інших служб порятунку, допомагають односельцям вирішувати будь-які проблеми.

Захопливий і відвертий «Як змінити світ» розповідає про ініціативу, що народилася силами кількох ентузіастів. У 1971-му році компанія друзів попливла до зони ядерних випробувань. Їхній протест сколихнув світ, започаткувавши Ґрінпіс та визначивши сучасний рух зелених.

А от «Майже святий» – справжній трилер про український Маріуполь, який спродюсував найзагадковіший голлівудський режисер Терренс Малік. Головний герой – священик і місцевий авторитет Геннадій Мохненко – зробив собі ім’я, силоміць забираючи бездомних дітей-наркоманів з вулиць міста. Та із часом домівка для безхатченків перетворилася на Республіку Пілігрим, яка живе за власними законами.

З 2 по 16 червня DOCU/ХІТ у компанії з режисерами та героями фільмів відвідає Київ, Львів, Харків, Дніпропетровськ та Маріуполь. З 22 по 29 серпня покази відбудуться в Одесі та з 25 по 28 серпня в Херсоні.

Київ, кінотеатр «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26), 2-15 червня

Львів, Палац Мистецтв (вул. Коперника, 17), 7-12 червня

Харків, кінотеатр «8 1/2» (вул. Донець-Захаржевського, 6/8), 2-8 червня

Дніпропетровськ, кінотеатр «Правда кіно» (пр-т Газети «Правда», 86), 2-8 червня

Маріуполь, кінотеатр «Перемога» (пр-т Леніна, 34), 2-8 червня

Одеса, Зелений театр (Парк ім Т. Г. Шевченка), 22-25 серпня; Вітальня Hub Odessa (вул. Грецька 1а), 26-29 серпня

Херсон, Kherson Art Hub (вул. Гімназична, 30), 25-28 серпня

Детальний розклад показів дивіться на сайті проекту docuhit.org.

Трейлер DOCU/ХІТ.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до PR-менеджерок проекту Вікторії Хоменко та Тетяни Малої на e-mail [email protected].

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: