Публікація

Державна влада не має право брати участь у передвиборній агітації

Севастопольська правозахисна група сьогодні виступила з заявою, в якій засуджено практику місцевої державної та місцевої влади активно брати участь у передвиборній кампанії кандидатів на посаду президента України, зокрема кампанії В.Януковича.

У Заяві правозахисників зазначається:

28 липня 2004 року в місті Севастополі, у залі Ділового і культурного центру, відбулися збори міських організацій політичних партій і громадських організацій по підтримці кандидата на посаду Президента України В.Ф. Януковича. У форумі взяли активну участь голова Севастопольської міської державної адміністрації Л.М. Жунько, голова Севастопольської міської Ради В.М. Борісов, які в своїх виступах закликали підтримати кандидата в Президенти України В.Ф. Януковича. У роботі форуму взяли участь й інші посадові і службові особи.”

Підсумком форуму стало створення коаліції громадсько-політичних сил, метою якої є “забезпечення демократичних, чесних і прозорих виборів за В.Ф. Януковича”.

Головою коаліції “одноголосно був обраний голова Севастопольської міської державної адміністрації Леонід Жунько”.

Законом України “Про вибори Президента України” (далі Закон) проголошується, що вибори Президента України є вільними, органам державної влади і місцевого самоврядування забороняється втручатися у виборчий процес. Дії, що перешкоджають вільному формуванню і виявленню волі виборця, заборонені (пункт 3 статті 3, а також пункти 1, 2 статті 6 Закону).

Відповідно до частини 1, пунктом 2, статті 64 Закону органам виконавчої влади й органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам участь у передвиборній агітації забороняється.

Незважаючи на встановлені Законом чіткі обмеження для посадових і службових осіб, голова Севастопольської міської державної адміністрації Л.М. Жунько, а також голова Севастопольської міської Ради В.М Борісов активно беруть участь в агітації за кандидата на посаду Президента України В.Ф. Януковича. Тобто, вони відверто порушують Закон.

Вступаючи до Ради Європи, Україна взяла на себе зобов’язання визнавати принцип верховенства права (стаття 3 Статуту Ради Європи). Але сам початок виборчої компанії в Севастополі свідчить про те, що державою і його уповноваженими посадовими особами допускається порушення даного основного принципу.

Початок виборчого процесу не повинний починатися з порушень та ігнорування Закону державними інституціями.

Ми, члени Севастопольської правозахисної групи, стурбовані порушенням чинного законодавства з боку представників місцевих органів влади.

Ми звертаємось до всіх суб’єктів виборчого процесу, органів державної влади і місцевого самоврядування Севастополя, з закликом дотримуватись принципів верховенства права та Закону України “Про вибори Президента України” під час виборчої кампанії.

Ми виступаємо за дійсно справедливі, чесні і відкриті вибори.

РУПОР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: