Публікація

Депутат-регіонал Василь Грицак став найбільшим порушником прав людини

10 грудня, в Міжнародний день прав людини, стали відомі імена найбільших порушників прав людини в Україні за 2012 рік. Лідером правозахисного антирейтингу став народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак.

Крім того, у переліку найбільших порушників прав людини – Центральна виборча комісія, Національний банк України, Харківська міська рада та Харківський окружний адміністративний суд, а також Президент України Віктор Янукович та голова Верховної Ради Володимир Литвин. Всі вони отримають від Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) правозахисну антипремію – «Будяк року».

П’ять «переможців» Антипремії Української Гельсінської спілки з прав людини «Будяк року-2012» обирала конкурсна комісія, що складалась з журналістів, представників громадських організацій та правозахисників.

Лауреати були обрані в таких номінаціях:

Центральна виборча комісія (ЦВК)

Номінація: «За численні та брутальні порушення виборчих прав громадян».

На думку правозахисників, ЦВК схвалила рішення окремих ОВК, в яких були шалені та очевидні фальсифікації підрахунку голосів. Крім того, ЦВК відмовилася виправити порушення та зловживання на окремих ОВК замість того, щоб скористатись своїм правом перерахувати голоси на спірних дільницях.

Саме ЦВК могла суттєво зменшити негативні наслідки протистояння в округах, але свідомо цього не зробила, чим суттєво порушила виборчі права та не врахувала вибір сотень тисяч громадян.

Харківська міська рада та Харківський окружний адміністративний суд

Номінація: «За грубе порушення права на свободу мирних зібрань»

Харківська міська рада та Харківський окружний адміністративний суд системно забороняли будь-які протестні акції в місті.

Харків є лідером по кількості судових рішень про заборону мирних зібрань. В 2012 році було заборонено понад 80 заходів – що фактично становить половину всіх судових заборон на проведення мирних зборів в Україні.

Національний банк України (НБУ)

Номінація: «За брутальне порушення права власності з політичних мотивів»

НБУ «посприяв» штучній ліквідації АКБ «Базис», якій належав опозиціонеру Арсену Авакову. На початку 2012 року Арсен Аваков мав найбільший рейтинг серед харківських політиків і був найбільш вірогідним переможцем виборів до Верховної Ради на мажоритарному окрузі в Харкові.

Нацбанк штучно створив перепони в діяльності АКБ «Базис» через вимогу створення страхового фонду, а потім штучно припинив процес капіталізації. Усі спроби банку покращити свою ситуацію, за словами його працівників, було припинено ззовні

Президент України Віктор Янукович, Голова Верховної Ради Володимир Литвин

Номінація: «За зневагу до Конституції та законодавства України»

Що полягало в підписанні Закону “Про засади державної мовної політики” (підписаний президентом 8 серпня 2012 р.)

Закону «Про здійснення державних закупівель» (про виведення державних підприємств з-під обов’язкової дії тендерних процедур), (підписаний президентом 1 серпня 2012 р.)

ЗОЛОТИЙ БУДЯК «Народний депутат Василь Грицак»

Номінація: «За найбрутальніше втручання права на приватність», «За найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в галузі прав людини»

Василь Грицак подав до Верховної Ради України та лобіював прийняття скандального законопректу №10492 «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». 29 листопада Президент підписав цей закон.

Його небезпека полягає у тому, що він грубо порушує гарантоване Конституцією України право особи на невтручання в особисте, сімейне життя.

Варто зазначити, що пан Грицак лауреат Антипремії «Будяк» вже двічі. Вперше він отримав будяк в 2007 році знов-таки за спроби втрутитися в приватне життя українців.

Антипремія існує вже 7 років. Її мета – привернути увагу громадськості до брутальних порушень прав людини, що відбулися в державі протягом року, та стимулювати суспільну дискусію щодо небезпечних для прав людини тенденцій у вітчизняній правовій системі. Антипремія присуджується за найбільш ганебні та небезпечні порушення прав людини та основних свобод, що відбулися за минулий рік.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: