Публікація

Близько 30 учасників пройшли тренінг УГСПЛ з документування воєнних злочинів

Українська Гельсінська спілка з прав людини провела дводенний тренінг на тему «Документування воєнних злочинів: найкращі практики і типові помилки». Близько 30 учасників 27 та 28 червня обмінювалися досвідом у сфері фіксації воєнних злочинів в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. 

Тренінг «Документування воєнних злочинів: найкращі практики і типові помилки», 27-28 червня 2023

На заході зібралися правозахисники, дерслужбовці, правоохоронці, адвокати, представники Офісу омбудсмена – всі, хто працює із жертвами воєнних злочинів та має змогу збирати докази, які можна буде в подальшому використати в судових процесах.

Найкращими практиками протягом дня ділився керівник департаменту документування воєнних злочинів Сергій Мовчан.  На конкретних прикладах учасники розбирали юридичні тонкощі документування, які дії документатора можуть нашкодити потерпілому, як правильно оформити зібрані свідчення.  УГСПЛ займається цією діяльністю з 2014 року, тож учасники змогли отримати відповіді на найскладніші свої запитання. 

Остання частина тренінгу була присвячена інформаційній безпеці. По завершенню всі учасники отримали сертифікати від УГСПЛ. 

Керівник департаменту документування воєнних злочинів Сергій Мовчан
Тренінг «Документування воєнних злочинів: найкращі практики і типові помилки», 27-28 червня 2023
Тренінг «Документування воєнних злочинів: найкращі практики і типові помилки», 27-28 червня 2023
Тренінг «Документування воєнних злочинів: найкращі практики і типові помилки», 27-28 червня 2023

Після події учасники поділилися планами щодо використання отриманих знань. Найбільш корисними стали навички щодо підходів у проведенні інтерв’ю, методи та способи спілкування з постраждалими, рекомендації щодо пошуку інформації з відкритих джерел, поради щодо інформаційної безпеки та безпеки бази даних. 

Аби встигнути зареєструватися першим на наші наступні тренінги, підписуйтеся на Телеграм-канал: УГСПЛ – тренінги, анонси, вебінари

Тренінг «Документування воєнних злочинів: найкращі практики і типові помилки», 27-28 червня 2023

Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: