Публікація

Аналітичний звіт УГСПЛ «Історія одного міста. Попасна під “Градами”»

Центр документування УГСПЛ продовжує історіографію подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Серія аналітичних довідок продовжується історією Попасної.

Попасна — одне з  найтиповіших міст Луганщини, районний центр Попаснянського району в  південно-західній частині Луганської області, важливий залізничний вузол.

У 90-ті роки ХХ ст. в місті закривали підприємства, «реконструювали» шахти, заморожували заводи. У 2010 р. припинили свою роботу більшість заводів, а в 2011 р. було фактично ліквідовано Попаснянський склозавод, що спричинило рекордний рівень безробіття. Мешканці міста фактично виживали за рахунок сільськогосподарських підприємств та присадибних господарств. Економічні негаразди та зубожіння населення згодом стали підґрунтям для успіху «Русской весны» у цьому регіоні.

Звіт УГСПЛ складено як аналітичний продукт, що засновується на власноруч зібраних свідченнях жертв конфлікту, офіційних відповідях органів державної влади та місцевого самоврядування, аналізі інших відкритих джерел. Це дослідження проведено з  метою реконструкції історичної правди як одного з  напрямів перехідного правосуддя. Звіт покликаний об’єднати всіх, хто став жертвою чи свідком конфлікту, і спільно реконструювати об’єктивну картину подій, щоб мінімізувати можливість політичних спекуляцій на темі конфлікту.

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook www.facebook. com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: