Публікація

852 дні повномасштабної війни у Львівській області: узагальнення подій

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнею УГСПЛ у м. Львів (ЦППД«СІМ»), у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для путіна» про ймовірно скоєні міжнародні злочини за 852 дні повномасштабної російсько-української війни на території Львівської області.

Було задокументовано та внесено до бази даних 101 епізод. 

Інформація в цій публікації є приблизною, спирається на зібрані нами дані та потребує уточнення.

1. Інформація про жертви серед цивільного населення

За досліджуваний період у Львівській області нами було зафіксовано загалом 19 епізодів, пов’язаних із людськими втратами чи порушенням прав серед цивільного населення.

 

Тип втрати чи порушення прав Постраждалих
Загибель людини 26
Поранення людини 134
Усього 160

 

1.1. Інформація про загиблих та поранених серед цивільного населення

1 червня 2024 року внаслідок нічної атаки ворога на одному з обʼєктів критичної інфраструктури у Львівській області постраждали четверо людей. Їх госпіталізували. Стан – середньої важкості.

19 червня 2024 року ворог учергове атакував Львівську область. На жаль, не обійшлося без людських жертв. В офісному приміщенні, що теж зазнало руйнувань, постраждав 70-річний охоронець. Чоловіка з акубаротравмою, множинними осколковими пораненнями та кількома вогнепальними переломами госпіталізували до лікарні. Лікарі оцінюють його стан як середньої важкості. Ще один 47-річний чоловік дістав різані рани. Медики надали йому допомогу на місці. Минулося без госпіталізації.

2. Інформація про житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури, що зазнали пошкоджень унаслідок бойових дій

За даними, які вже задокументовані, у Львівській області за досліджуваний період унаслідок переважно ракетних ударів було зруйновано/пошкоджено щонайменше 555 об’єктів цивільної інфраструктури, серед яких:

 

Вид об’єктів Кількість
Об’єкти підприємницької діяльності та комерційно-виробничого призначення 18
Будівлі житлово-побутового призначення 367
Будівлі освітньо-виховного закладу 16
Будівлі державної установи 3
Об’єкти транспортної інфраструктури 1
Будівлі культового призначення 1
Історичні пам’ятки 1
Об’єкти інфраструктури життєзабезпечення 38
Будівлі лікувально-оздоровчого закладу 2
Транспортні засоби (автомобіль, судно) 106
Невідомий об’єкт 1
Господарчі угіддя, ліси 1
Загалом об’єктів 555

 

У червні 2024 року ворог продовжував атакувати об’єкти критичної інфраструктури, як у попередні місяці. 1 червня 2024 під час затяжної повітряної тривоги, яка тривала з 03:29 по 06:10, 6 крилатих ракет влучили у три обʼєкти критичної інфраструктури у Львівській області. За уточненою інформацією, внаслідок нічної атаки ворога на одному з обʼєктів критичної інфраструктури у Львівській області, на жаль, постраждали четверо людей. Їх госпіталізували. Стан – середньої важкості.

За інформацією від ПвК «Захід» станом на 05:55, під час першої нічної тривоги, яка тривала з 02:32 по 03:35 19 червня 2024, у повітряний простір Львівщини зайшли 4 ворожі безпілотники. Усіх їх воїни ППО збили. Однак унаслідок падіння уламків пошкоджено такі об’єкти: 

Окрім того, 22 червня 2024 року ворог завдав ракетного удару по об’єкту критичної енергетичної інфраструктури у Львівській області. Виникла пожежа. 

Фото: ЛОВА

3. Інформація про типи подій, які були задокументовані за досліджуваний період

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період у Львівській області трапилися такі події:

 

Подія Епізодів
Ракетний удар 85
БпЛА 16

 

Під час повномасштабної російсько-української війни гинуть та дістають поранення цивільні особи, стаються руйнування й пошкодження цивільних об’єктів – житлових будівель та об’єктів інфраструктури за рахунок навмисних та невибіркових обстрілів. 

Щодо поточного періоду – у червні, як і в попередні місяці 2024 року, росіяни декілька разів атакували Львівщину. Було пошкоджено об’єкти критичної інфраструктури в області, а також житлові об’єкти. На жаль, за період червня 2024 року не минулось і без ушкоджень серед цивільного населення: 6 людей зазнали тілесних ушкоджень, акубаротравм, осколкових поранень (стан середньої важкості). Також серйозних руйнувань завдали Науково-дослідному інституту у місті Львів.

Таким чином, ворог продовжує підривати енергетичну інфраструктуру країни та області зокрема, повторно влучаючи в одні і ті ж об’єкти. Водночас ворог завдає шкоди житловим будинкам, господарчим будівлям та науковим і освітнім установам. Унаслідок ракетних влучань також завдано тілесних ушкоджень цивільному населенню.

Основне фото: голова ЛОВА

Збір інформації триває. Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, напишіть нам на адресу [email protected] 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: