Публікація

821 день повномасштабної війни у Кіровоградській області: узагальнення подій

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Кропивницькою приймальнею УГСПЛ на базі громадської організації «Територія успіху» спільно з благодійним фондом «Збережи світ», у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для путіна» про ймовірно скоєні міжнародні злочини за 821 день повномасштабної російсько-української війни на території Кіровоградської області.

Було задокументовано та внесено до бази даних 128 епізодів за весь період.

Інформація в цій публікації є приблизною, спирається на зібрані нами дані та потребує уточнення.

1. Інформація про жертви серед цивільного населення

За досліджуваний період у Кіровоградській області нами було зафіксовано загалом 8 епізодів, пов’язаних із людськими втратами чи порушенням прав серед цивільного населення.

Тип втрати чи порушення прав

Постраждалих

Загибель людини

7

Поранення людини

24

Усього

31

1.1. Інформація про загиблих та поранених серед цивільного населення

За даними, які задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період у Кіровоградській області загинуло 7 осіб та було травмовано щонайменше 24 цивільних людей.

6 травня у лікарні помер чоловік 1952-го року народження, поранений після ракетної атаки російської армії 03.05.2024 року в селі Знам’янка Друга Кропивницького району. На городі біля будинку, де жив чоловік, утворилась вирва після вибуху. Дім зруйнований.

Фото: Андрій Райкович/ Кіровоградська ОДА (ОВА)

Міський голова Світловодська Олександрійського району Кіровоградської області Андрій Маліцький у соціальній мережі Facebook повідомив, що внаслідок ракетної атаки росіян 08.05.2024 року уламками скла травмовано дитину 8-ми років.

 

Наслідки ранкового масованого обстрілу на території Світловодської міської територіальної громади. Фото: Андрій Маліцький

2. Інформація про житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури, що зазнали пошкоджень унаслідок бойових дій

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, у Кіровоградській області за досліджуваний період внаслідок переважно ракетних ударів та ударів БПЛа було зруйновано/пошкоджено щонайменше 413 об’єктів цивільної інфраструктури, серед яких:

Вид об’єктів

Кількість

Будівлі житлово-побутового призначення

354

Об’єкт підприємницької діяльності

13

Будівлі освітньо-виховного закладу

11

Будівлі державної установи

1

Об’єкт транспортної інфраструктури

3

Об’єкт культурно-розважального закладу

1

Об’єкти інфраструктури життєзабезпечення

18

Транспортні засоби (автомобіль, судно)

12

Загалом об’єктів

413

Ось випадки, зафіксовані у травні 2024 року:

08.05.2024

За інформацією міського голови Світловодська Андрія Маліцького, внаслідок ракетної атаки за допомогою звернулись 98 власників квартир і будинків (на момент звернення складено 62 акти).

Фото 3, 4. Зруйновані приватні житла у Світловодську. 

Фото: ДСНС Кіровоградщини

Енергетики завершили відновлення ліній електропередач після ворожої ракетної атаки 08.05.2024 року. ОКВП “Дніпро-Кіровоград” розпочало заповнення мереж.

03.05.2024 Внаслідок ракетної атаки в с. Знам’янка Друга Кропивницького району Кіровоградської області пошкоджені 26 будинків.

Фото: Суспільне Кропивницький

3. Інформація про типи подій, які були задокументовані за досліджуваний період

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період у Кіровоградській області сталися події, які, ймовірно, мають ознаки воєнних злочинів:

Подія

Епізодів

Артобстріл (бомбардування)

5

Авіаудар

2

Ракетний удар

110

БПлА

15

Аналіз зібраної інформації дає підстави стверджувати, що з початку повномасштабного вторгнення на територію України російська армія продовжує обстрілювати населені пункти Кіровоградської області, цілеспрямовано порушуючи принципи міжнародного гуманітарного права. Ворог здійснює ракетні удари різного типу та удари безпілотниками типу «Шахед»/«Герань-2» – це все неминуче призводить до руйнування цивільної інфраструктури.

Основне фото: Суспільне Кропивницький

Збір інформації триває. Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, напишіть нам на адресу [email protected].

 

Аналіз підготував адвокат, координатор громадської приймальні УГСПЛ в м. Кропивницький Євген Козій

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: