Публікація

731 день повномасштабної війни в Полтавській області: узагальнення подій

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнею УГСПЛ у м.  Суми, у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для путіна» про ймовірно скоєні міжнародні злочини за 2 роки повномасштабної російсько-української війни на території Полтавської області.

Було задокументовано та внесено до бази даних 64 епізоди. 

Інформація в цій публікації є приблизною, спирається на зібрані нами дані та потребує уточнення. 

За досліджуваний період у Полтавській області нами було зафіксовано загалом 16 епізодів, пов’язаних з людськими втратами чи порушенням прав серед цивільного населення.

 

Тип втрати чи порушення прав Постраждалих
Загибель людини 30
Поранення людини 142
Зникнення людини 1
Усього 173

 

1.1. Інформація про загиблих та поранених серед цивільного населення

За даними, які задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період у Полтавській області внаслідок переважно ракетних ударів та вибухових пристроїв загинуло щонайменше 30 людей та було поранено щонайменше 142 особи.

За останні місяці спостерігався стабільно високий рівень випадків поранень та загибелі серед цивільного населення внаслідок обстрілів ЗС РФ населених пунктів. Наприклад, 4 листопада 2023 року унаслідок ворожої атаки загинула одна людина (жінка), постраждало пʼять людей, серед них двоє дітей.

2. Інформація про житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури, що зазнали пошкоджень унаслідок бойових дій

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, в Полтавській області за досліджуваний період унаслідок переважно ракетних ударів було зруйновано/пошкоджено щонайменше 388 об’єктів цивільної інфраструктури, серед яких:

 

Вид об’єктів Кількість
Об’єкти підприємницької діяльності та комерційно-виробничого призначення 24
Будівлі житлово-побутового призначення 338
Об’єкти культурно-розважального закладу 1
Об’єкти транспортної інфраструктури 1
Господарчі угіддя, ліси 2
Об’єкти інфраструктури життєзабезпечення 14
Транспортні засоби (автомобіль, судно) 4
Об’єкт невідомий 4
Загалом об’єктів 388

 

Протягом останнього місяця зафіксовано цілеспрямовані атаки окупантів на об’єкти цивільної інфраструктури Полтавської області: 13 січня зс рф здійснили ракетний обстріл одного з населених пунктів Полтавщини. На подвірʼя одного з приватних будинків у Кременчуцькому районі упала ракета, яка не розірвалася. Пошкоджено господарчу споруду. 27 січня ворог атакував двома ракетами «Іскандер-М» по промисловому обʼєкту в Кременчуцькому районі, що спричинило пожежу на площі понад 1000 м².  Наступного дня ворог атакував Полтавщину: знову є влучання в промисловий обʼєкт у Кременчуцькому районі. 2 лютого у результаті чергової атаки на Полтавщині було пошкоджено заповнене зерносховище. Частину урожаю, який зберігався, втрачено. 15 лютого зс рф атакували територію Миргородського району, як наслідок було влучання у складське приміщення, що спричинило пожежу на площі 100 м². 16 лютого відбулася чергова ракетна атака по Миргородському району: тієї ночі було влучання на відкритій території. 18 лютого окупанти завдали удару по інфраструктурному об’єкту на території Полтавського району. 20 лютого ворожі БпЛА атакували Кременчуцький район. Під ударом опинився промисловий обʼєкт. 

3. Інформація про типи подій, які були задокументовані за досліджуваний період

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період у Полтавській області сталися такі події:

 

Подія Епізодів
Арт. обстріл (бомбардування) 4
Авіаудар 4
Ракетний удар 46
РСЗВ “Ураган” 1
БпЛА 6
Обстріл зі стрілецької зброї 2
Інше 1

 

Аналіз зібраної інформації дає підстави стверджувати, що під час повномасштабної російсько-української війни гинуть та зазнають серйозних поранень  цивільні особи, стаються руйнування й пошкодження цивільних об’єктів – житлових будівель та об’єктів інфраструктури за рахунок навмисних та невибіркових обстрілів. Ми зафіксували тільки ті випадки, в яких є наслідки для населення та країни, але варто зауважити, що протягом останнього місяця на фіксованій території обстріли здійснювались із найбільшою амплітудою та наслідками за весь час повномасштабної війни. 

Наслідками ворожих атак на території Полтавської області за досліджуваний період стали такі втрати серед об’єктів цивільної інфраструктури: орієнтовно 2 будинки житлово-побутового призначення, а також приблизно 6 промислових об’єктів на території області.

Загалом за звітний період спостерігалася стабільно висока активність ворога порівняно з попередніми періодами, особливо у питанні ушкоджень промисловості на території Полтавської області.

Основне фото: ілюстративне. Мобільна вогнева група.

Збір інформації триває. Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, напишіть нам на адресу [email protected] 

Аналіз підготували юристи громадської приймальні УГСПЛ у м. Суми

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: