Публікація

425 днів повномасштабної війни в Дніпропетровській області: узагальнення подій

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнею УГСПЛ у м. Дніпро ГО «Правозахисна Група «СІЧ, у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для путіна» про ймовірно скоєні міжнародні злочини за 425 днів  (з 24 лютого 2022 р. по 24 квітня 2023 р.)   повномасштабної російсько-української війни на території Дніпропетровської області.

Було задокументовано та внесено до бази даних 1457 епізодів. 

Інформація в цій публікації є приблизною, спирається на зібрані нами дані та потребує уточнення. 

1. Інформація про жертви серед цивільного населення

За досліджуваний період у Дніпропетровській області нами було зафіксовано загалом 213 епізодів, пов’язаних із людськими втратами чи порушенням прав серед цивільного населення.

 

Тип втрати чи порушення прав   Постраждалих
Загибель людини 181
Поранення людини 565
Усього 746

 

1.1. Інформація про загиблих та поранених серед цивільного населення

За даними, які задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період у Дніпропетровській області внаслідок переважно ракетних ударів та вибухових пристроїв загинула щонайменше 181 людина та було поранено щонайменше 565 людей.

12 квітня близько 12-ї години дня армія окупантів рф зі ствольної артилерії поцілила по приватному сектору Нікополя. Внаслідок артилерійського обстрілу сильно пошкоджено один із приватних будинків, під завалами залишалися люди. Зі зруйнованого будинку врятували подружжя пенсіонерів, 77-річну бабусю, яка не могла самостійно пересуватися та перебувала в інвалідному візку, і пораненого 80-річного дідуся.

Фото: ГУНП у Дніпропетровській області

23.04.2023 року чергова атака міста Нікополь призвела до поранення і травмування трьох нікопольців 1990 і 1992 років народження. Пошкоджено два приватних будинки, комунальне підприємство, господарські споруди, автотранспорт, лінії електромережі. 

Фото: ГУНП у Дніпропетровській області

2. Інформація про житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури, що зазнали пошкоджень унаслідок бойових дій

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, в Дніпропетровській області за досліджуваний період внаслідок переважно ракетних ударів було зруйновано/пошкоджено щонайменше 6964 об’єкти цивільної інфраструктури, серед яких:

 

Вид об’єктів Кількість
Об’єкти підприємницької діяльності та комерційно-виробничого призначення 379
Громадське об’єднання 2
Гуманітарний коридор 1
Будівлі житлово-побутового призначення 4598
Будівлі лікувально-оздоровчого закладу 27
Об’єкти культурно-розважального закладу 28
Будівлі освітньо-виховного закладу 133
Будівля державної установи 33
Об’єкти транспортної інфраструктури 75
Господарчі угіддя, ліси 40
Будівлі культового призначення 16
Об’єкти інфраструктури життєзабезпечення 1020
Історичні пам’ятки 6
Мости 1
Транспортні засоби (автомобіль, судно) 591
Об’єкт невідомий 14
Загалом об’єктів 6964

 

Протягом останнього місяця зафіксовано цілеспрямовані атаки окупантів щонайменше на 173 об’єктах цивільної інфраструктури Дніпропетровської області: щонайменше 10 підприємств приватної власності, 118 будівель житлово-господарчого призначення, 15 об’єктів інфраструктурного забезпечення Дніпропетровської області. 

Ось деякі з цих випадків за останній місяць: 13 квітня військові рф поцілили по місту Нікополь. Руйнувань зазнала багатоповерхівка, 11 приватних будинків, 9 господарських споруд, газогони та лінії електропередач. Пошкоджено дах, стіни та вікна будівель.

Фото: ГУНП у Дніпропетровській області

04.04.2023 вдень ворогом було здійснено 3 обстріли Нікопольського району – під удар із важкої артилерії потрапила Марганецька громада. В селі Добра Надія знищено 1 господарську споруду, пошкоджено 5 приватних житлових будинків, 5 господарських споруд, ЛЕП. 

3. Інформація про типи подій, які були задокументовані за досліджуваний період

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період у Дніпропетровській області сталися такі події:

 

Подія Епізодів
Арт. обстріл (бомбардування) 1292
Авіаудар 1
Ракетний удар 134
Вибуховий пристрій 11
Касетні засоби ураження 9
Напад на склад гуманітарної допомоги, гуманітарний конвой, гуманітарну місію чи коридор  3

 

Аналіз зібраної інформації дає підстави стверджувати, що під час повномасштабної російсько-української війни гинуть та отримують поранення цивільні особи, відбуваються руйнування й пошкодження цивільних об’єктів – житлових будівель та об’єктів інфраструктури за рахунок навмисних та невибіркових обстрілів. Протягом останнього місяця обстріли здійснювалися систематично та з залученням великої кількості зброї. 

Так, 19.04.2023, вдень, під обстріл потрапила Червоногригорівська громада. Пошкоджено 6 приватних житлових будинків, приватне підприємство, одну господарську споруду та декілька інших об’єктів. Знищено та пошкоджено майже 300 сонячних панелей.

Фото: ГУНП у Дніпропетровській області

 Під обстрілами в цьому місяці перебували населені пункти Нікопольського та Марганецького району Дніпропетровської області – м. Нікополь, Червоногригорівська та Мирівська громади.

Збір інформації триває. Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, напишіть нам на адресу [email protected] 

Аналіз підготувала юрист громадської приймальні УГСПЛ в м. Дніпро Юлія Полєхіна 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: