Публікація

304 днів повномасштабної війни у Волинській області: узагальнення подій

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Українською Гельсінською спілкою з прав людини, у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для Путіна» про ймовірно скоєні міжнародні злочини за 304 доби повномасштабної російсько-української війни.

Було задокументовано та внесено до бази даних 6 епізодів. Українська Гельсінська спілка з прав людини веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами у Волинській області.

В даній статті ми публікуємо узагальнення подій, які відбулися у Волинській області протягом 304 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого – 24 грудня 2022 року). Інформація в цій публікації є приблизною, спирається на зібрані нами дані та потребує уточнення.

  1. Інформація про жертви серед цивільного населення

За вказаний період у Волинській області ми зафіксували загалом 1 епізод, пов’язаний із людськими втратами чи порушенням прав серед цивільного населення.

 

Волинська  область:

Втрати Постраждалих осіб
Загибель людини 0
Поранення чи інша шкода для здоров’я   1

 

1.1. Інформація про загиблих та поранених серед цивільного населення

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період загалом у Волинській області внаслідок артобстрілів було поранено 1  людину.

  1. Інформація про житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури, що зазнали пошкоджень внаслідок бойових дій

За даними нашої бази, у Волинській області за досліджуваний період внаслідок артобстрілів та бойових дій було пошкоджено щонайменше 16 об’єктів цивільної інфраструктури, серед яких:

 

Вид об’єктів Кількість
Будівлі житлово-побутового призначення 13
Об’єктів інфраструктурного життєзабезпечення   3
Загалом об’єктів 16

 

  1. Інформація про типи подій, які були задокументовані за досліджуваний період

За даними, які вже задокументовані в нашій базі, за досліджуваний період у Волинській області мали місце щонайменше наступні події:

 

Подія Подій Епізодів
Ракетний удар   3 6

 

  1. Інформація про задокументовані факти, які можна попередньо кваліфікувати як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантам Волинській області нами були задокументовані наступні факти, які можна попередньо кваліфікувати як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантами:

 

Попередня кваліфікація події Кількість

епізодів

РС 8 (2) (b) (ii). Напад на цивільний об’єкт 3
РС 8 (2) (b) (iv) Знищення або пошкодження майна 4
РС 8 (2) (a) (iv) Знищення або присвоєння майна у великих розмірах   1
РС 8 (2) (b) (iv) Поранення внаслідок обстрілу 1

 

Ці дані потребують уточнення. Такі діяння можна попередньо кваліфікувати як злочини проти людяності за статтею 8 параграф (2) пункт (a) підпункти  (iv), пункт (b) підпункти (ii), (iv), (ix). Однак, назва категорії в стовпчику «Попередня кваліфікація події» в жодному разі не є точним описом певного міжнародного злочину за Римським статутом Міжнародного кримінального суду, а надається виключно з інформаційною метою. Остаточну кваліфікацію події уповноважений надавати виключно суд.

  1. Висновки

Зберігається тенденція завдання шкоди цивільним об’єктам інфраструктури з метою погіршити транспортування, позбавити електроенергії (нафтобаза та електричні підстанції) або як терористичний акт – влучання в об’єкти, які неможливо пояснити військовими цілями (житлові будівлі).

За проаналізований період були завдані ракетні удари по об’єктах інфраструктурного забезпечення, а саме по нафтобазі та енергетичній підстанції, що призвело до масштабної пожежі (гасили близько 7 годин) та знеструмлення населених пунктів, завдання значної шкоди енергетичному сектору. Така тенденція спостерігалася по всій території України. 

Також ракетного удару по Волинській області у попередні періоди (лютий 2022) було завдано по військовому об’єкту, що не охоплюється нашим аналізом. 

Очевидно, що випадки ракетних ударів супроводжуються пораненням людей та супутніми ушкодженнями цивільних об’єктів, які знаходяться поруч як результат невибіркових або навмисних обстрілів, особливо зважаючи на можливу неточність використаних російськими військовими боєприпасів. 

Як наслідок, маємо знищення чи пошкодження цивільних об’єктів та тілесні ушкодження цивільних осіб. 

Збір інформації триває. Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, напишіть нам на адресу: [email protected].

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: