Публікація

Які існують проблеми з отриманням громадянства дітей народжених на тимчасово окупованих територіях України?

Доброго дня! Прошу допомоги з наступним питанням. В мене дружина родом з АР Крим.Під час вагітності, на останньому місяці, ми поїхали до її батьків. Але ситація склалась так, що нам прийшлось затриматись і дружина родила дитину в АР Крим. В роддомі отримали справку россійського зразку. В Києві (я прописаний в Києві) таку справку 21 липня відказались приймати, сказали ща на 1 день запізнились, їм прийшов лист, щоб не реєструвати дітей з Криму. В РАГС кажуть, що справка має бути українського зразку, але в АР Крим не підписують такі справки. Тепер виходить, що дитина не зможе виїхати з Криму, а мати не зможе вийти на роботу (офіційно працює в Києві). Будь ласка, допоможіть, що нам робити? З повагою, Гребінчик В’ячеслав.

Відповідь
На даний момент у законодавстві України наявні правові прогалини та колізії щодо регулювання питань, пов’язаних з устроєм мешканців тимчасово окупованих територій. Так, у контексті даної ситуації ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

У даній ситуації відмовляючи у реєстрації дитини, органи РАЦС порушують право дитини на громадянство, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про громадянство України» дана дитина набуває громадянство України за народженням. Документом, що посвідчує громадянство за ст. 5 Закону, є паспорт громадянина України. Для оформлення паспорта громадянина України у Порядку, затвердженому Наказом Міністерства внутрішніх справ України 13.04.2012 № 320, необхідно надати свідоцтво про народження. Таким чином, відмова у реєстрації дитини призводить до порушення прав дитини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: