Публікація

Як відновити свідоцтво про народження жителям Криму?

Добрий вечір. Підкажіть, будь ласка, чи можна відновити свідоцтво про народження дитини для жителів Криму? Українські паспорта у батьків залишилися. Мова йде про моїх друзів, які проживають у Криму. У них двоє діток. Одна дитина ходить до школи інша до дитячого садочку. Після анексій Криму їм, як і іншим кримчанам, висунули умову: якщо хочете, щоб ваші діти відвідували навчальні заклади – змінюйте свідоцтва про народження на російські. Вони були вимушені звернутися до РАГСу, де у них забрали українські свідоцтва, а натомість видали російські. Через деякий час, коли батьки звернулися до того ж РАГСу, щоб забрати українські свідоцтва, їм повідомили, що це неможливо, адже свідоцтва знищені, а саме спалені. Законодавством України передбачено, що замість втраченого свідоцтва про народження, видається дублікат, який має таку ж юридичну силу, що і саме свідоцтво. Для цього треба звернутися до РАГСу за місцем прописки. Що робити в таких випадках жителям Криму, адже їхні РАГСи за місцем прописки вже не є українськими. Дякую. Дуже сподіваюся на Вашу відповідь,

Відповідь.
Для отримання свідоцтва про народження кримчанам достатньо надати в будь-який РАГС на території материкової України довідку з пологового будинку і написати заяву.
Однак, порядку відновлення втраченого свідоцтва про народження для кримчан досі не існує. У відділеннях Держреєстру України кримчанам не можуть переоформити свідоцтво про народження, оскільки не мають доступу до архівів на півострові. У кримських РАГСах відмовляються пересилати інформацію з архівів українським держорганам і пропонують оформити свідоцтво російського зразка. Однак Держреєстр України не відновлює свідоцтва про народження, якщо надати туди документ, виданий у Криму.
Як видно із вищенаведеного справді існує проблема із відновленням свідоцтва. І в цьому випадку можливо і доречним є судових захист ваших прав.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: