Публікація

Як отримати виплату заробітної плати після звільнення?

Доброго дня,підкажіть я працювалва в садочку і отримувала мінімальну зарплату, в серпні звільнилась, приїхала перевірка,сказали шо по закону нам мала нараховватись індексація , за пророблений період мені зараз мені мають нарахувати індексацію?

Відповідь
Відповідно до ч. 1 ст. 47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов&#146язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, передбачені законодавством.
Відповідно до ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.
Враховуючи те, що працівник не знав та не міг знати про невідповідність суми розрахунків по заробітній платі законодавству – він має право звернутися за відшкодуванням невиплаченої частини заробітної плати до роботодавця, а також до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 117 КЗпП України при наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.
Для подання заяви до суду необхідно зібрати документи, серед яких мають бути документи, підтверджуючі результати перевірки та виявлення порушення законодавства у сфері розміру заробітної плати. Якщо за усним проханням представники роботодавця не видають такі документи, Ви маєте право звернутися до роботодавця у порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації» у формі запиту на інформацію.
Отримавши результати перевірки Ви маєте зібрати пакет документів, до якого входить копія трудової книжки, копія розрахунків з роботодавцем у вигляді розрахункового листа або у іншій формі.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: