Публікація

Як досягти сплати аліментів на утримання повнолітньої дитини батьком, що проживає на території РФ?

Здравствуйте! В мае 2013, моя мать подала в суд иск о взыскании алиментов с отца на содержание совершеннолетнего ребенка, который продолжает обучение. В июне мы выиграли суд. Отец гражданин Украины и прописан здесь. Но он фактически проживает в РФ и исходя из этого наша исполнительная служба отказалась брать исполнительный лист, пояснив, что нужно его отправлять по адресу его фактического проживания.Я собрала документы и в августе 2013 отправила в РФ. В декабре 2013 суд РФ определил признать и разрешить исполнение решения суда Украины в РФ. В январе 2014 служба федеральных приставов РФ открыла исполнительное производство, но в ответах по моим запросам они отвечают, что его то нет дома, то еще что-то. На сегодня я так и не получила ни копейки по решению суда. Есть ли какие-то способы еще, которые позволят мне, гражданину Украины, защитить свое право? Спасибо!

Відповідь
1.По Мінській конвенції 1993 шляхом звернення до виконавську службу України та направлення доручення по виконанню рішення суду в Федеральну службу судових приставів РФ.
2.Направьте свою заяву і Відповідні документи листом з повідомленням в суд за місцем проживання батька дитини. При цьому так само оформите згода в розгляді справи в вашій відсутності. Что- б напевно, все-таки попросите адвоката допомогти.
3. Крім того можна все через той же територіальне управління юстиції Мін&#146юсту за місцем своєї реєстрації. Даний спосіб можна використовувати, коли немає рішення українського суду про стягнення аліментів з відповідача, який проживає за кордоном, коли рішення подібних суперечок здійснюється відповідно до законодавства Договірної країни за місцем проживання відповідача і коли необхідно вирішити питання про збільшення розміру аліментів.
У цих випадках, відповідно п. 8 Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном необхідно до територіального управління Мін&#146юсту подати:
• звернення про вирішення питання про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном
• заяву про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном.
Звернення складається у довільній формі. Заява в обов&#146язковому порядку заповнюється згідно з додатком 1 до Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном.
До заяви потрібно додати:
• засвідчену копію документа, що підтверджує ступінь родинних зв&#146язків між відповідачем та дитиною (свідоцтво про народження, рішення суду про встановлення батьківства);
• фото (своє);
• нотаріально засвідчена довіреність, яка уповноважує орган відповідної Договірної сторони діяти від імені позивача (замість цього документа може бути видана довіреність якій іншій особі діяти від імені позивача і виступати в його інтересах);
• офіційно засвідчений переклад всіх документів на мову тієї країни, в яку вони будуть подаватися.
• офіційно засвідчений переклад всіх документів на мову тієї країни, в яку вони будуть подаватися.
Крім цього, до заяви можуть додаватися будь-які інші документи, які підтверджують фінансовий стан відповідача, його місце перебування і т. Д. Якщо питання полягає в збільшенні розміру аліментів, то до вищевказаних документів потрібно прикласти ще й рішення суду, яким встановлено певний розмір аліментів. Весь пакет документів повинен бути переведений на мову країни, в якій буде відбуватися стягнення аліментів.
Далі Мін&#146юст передає повний пакет документів у відповідний орган країни (протягом 1 місяця з дня реєстрації відповідних документів), в якій проживає або перебуває боржник, для розгляду заяви по суті і стягнення аліментів у разі вирішення питання на користь стягувача аліментів. Про хід просування розгляду справи уповноваженим органом Договірної країни Мін&#146юст зобов&#146язаний регулярно повідомляти заявника.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: