Публікація

Виплата пенсії у зв’язку з втратою годувальника

Пенсионный фонд Святошинского р-на не дает мне ответ на состояние переоформления зачисления пенсии моей сестрой (которая проживает в Луганской обл.) я знаю что при условии что сестра не переоформляет пенсию,либо же не приносит справку с учебного заведения,пенсия должна переоформиться на меня, пенсионный фонд говорит что их юрист такими делами не заниматься. У меня есть подозрения что они меня обманывают, так как моя сестра отказывается говорить со мной, и ничего о том что ей нужно переоформить пенсию она не знает, объяснив мне это словами “насколько мне известно, все документы в норме, мама все решила” но ведь переоформить пенсию может исключительно она. Как добиться выплаты пенсии, и к кому можно обратится по этому вопросу?

Відповідь
Пенсія у зв’язку з втратою годувальника може бути призначена непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні. При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.
Непрацездатними членами сім’ї вважаються діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.
Крім того право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника мають члени сім’ (чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку; чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років), які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, якщо вони:
1) були на повному утриманні померлого годувальника;
2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.
Таким чином ви маєте право оформити пенсію у зв’язку з втратою годувальника, тільки за умови що ви відноситесь до вищевказаних осіб.
Для призначення пенсії необхідно звернутися із заявою та подати необхідні документи до управління пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстраці).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: