Публікація

Щодо вичерпання засобів національного захисту для подачі заяви до ЄСПЛ

Я маю рішення суду 1 інстанції від 2010 року про виплату чорнобильских грошей на мою користь. Дане рішення знаходилося на виконанні у державній виконавчій службікілька років. У 2013 році виконавче провадження було закрито у звязку з неможливістю виконання через нестачу бюджетних коштів. Також у 2013 році викоавчий лист подано для виконання до державного казначейства. Наразі виконання ще не здійнене. Планую звернутися з цього питання до ЄСПЛ. Як бути з вичерпанням засобів національного захисту у даному випадку? Чи потрібно попередньо оскаржувати невиконання судового рішення у всіх трьох інстанціях? Дякую!

Відповідь.
Як Ви знаєте, вичерпання усіх засобів національного захисту є однією з умов прийнятності заяви в ЄСПЛ. Більш того, положення про необхідність вичерпання всіх засобів національного захисту є необхідною частиною функціонування механізму захисту, встановленого Конвенцією, і це є однією з фундаментальних засад (рішення Демопулус та інші проти Туреччини).
Випадки, коли Суд бере до уваги заяви, в яких невичерпано усі способи захисту на національному рівні є не частими, однак саме щодо оскарження дій ДВС, то тут ЄСПЛ неодноразово наголошував на його неефективності. У вересні 2014 року Кабінет Міністрів України видав Постанову, в якій говориться, що для виконання рішення (отримання виплати) тепер необхідно звертатися безпосередньо до відповідного відділу Держказначейства України. Однак, зважаючи на те, що дану Постанову ЄСПЛ ще не встиг “дослідити”, ймовірно Вам доведеться проходити усі етапи судового захисту. Слід також додати, що при поданні заяви, опонентом до неї виступатиме Уряд України, який скоріше за все доведе, що національні способи захисту могли б вирішити Вашу проблему.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: