Публікація

Щодо встановлення ЖЕК кількості осіб, які проживають у помешканні та щодо перерахунку плати за надання комунальних послуг

На адресу квартири моєї сестри, де прописаний тільки мій чоловік прийшов лист від водоканалу, де вказано, що 25.04.2013 їх працівниками був складений акт,що по даній адресі проживає не тільки мій чоловік, а ще 3 людини, тому вони зробили перерахунок за воду з 01.01.2013 року- за 4 людини.Хоча моя наймолодша дитина народилася 15.02.2013. Коли складався акт ми не бечили, хто його підписував ми також не знаємо. Я із двома дітьми прописана по цій же самій вулиці тільки у приватному будинку. Також у листі зобовязано нас у місячний термін встановити лічильники! Чи мали право вони виясняти кількість фактично проживаючих? Чи мали вони нас ознайомити із складеним актом? Чи мали вони право робити перерахунок квартплати за воду з 01.01.2013, якщо факт проживання на цій адресі став відомий їм датою складання акту тим більше що дитина народилася у 15.02.2013? Чи мають вони право зобовязати встановити лічильники?

Відповідь:
Кількість осіб, що проживають у помешканні встановлюється за даними з ЖЕКу щодо осіб, які зареєстровані в такому помешканні, а не за припущеннями працівників ЖЕКу чи водоканалу.
У випадку складання яких-небудь актів, працівники комунальних служб мають надати вам їх для ознайомлення і підписання.
Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 р. № 1875, між споживачами житлово-комунальних послуг та їх виконавцями укладаються відповідні договори, якими регулюється порядок надання таких послуг, права та обов’язки сторін та, зокрема, питання тарифів. Згідно з законом та договором, тарифи на житлово-комунальні послуги можуть бути змінені тільки за наявності взаємної згоди сторін і ні в якому разі не змінюються в односторонньому порядку.
Навіть якщо ви погоджуєтеся з тим щоб вам зробили перерахунок плати за надання комунальних послуг, у договір про надання таких послуг необхідно внести відповідні зміни.
У такому випадку сплата перерахованих комунальних послуг здійснюється тільки після набрання чинності змін до договору.
У Постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 р. зазначено, що встановлення засобів обліку централізованого водопостачання це право, а не обов’язок споживача комунальних послуг.
Крім того, варто нагадати, що у випадку наявності спору щодо неправомірно нарахованих комунальних послуг, ви можете звернутися з до суду.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: