Публікація

Щодо умов отримання житла

Доброго дня. Скажіть будь – ласка, чи є в мене можливість отримати житло, коли я працюю в сільській музичній школі і немаю прописки. Заздалегідь дякую.

Відповідь
Відповідно до постанови Ради Міністрів Української РСР «Про службові жилі приміщення» від 04 лютого 1988 року № 37,яка є досі чинною, пункт 10 Переліку категорій працівників, яким може бути надано службові жилі приміщення, передбачає забезпечені службовими приміщеннями посади педагогічних працівників, зокрема, вчителя загальноосвітнього навчального закладу у сільському населеному пункті.
П.7 цієї постанови передбачає надання службових житлових приміщень переліку працівників, які постійно проживають, а також прописані в населеному пункті за місцем розташування відповідного підприємства, установи, організації. З дозволу виконавчого органу районної, міської, районної в місті ради службове жиле приміщення може бути надано працівникові, який проживав в іншому населеному пункті. Зазначені приміщення надаються незалежно від перебування працівників на квартирному обліку, без додержання черговості та пільг, установлених для забезпечення громадян житлом.
До того ж ,у п.7 допускається надання службових жилих приміщень відповідним працівникам у випадках, коли ці працівники забезпечені житлом, якщо жилі приміщення, в яких проживають відповідні працівники, розташовані на такій відстані від місця роботи, яка виключає можливість виконання ними трудових обов’язків.
Обов’язково також зазначити, що службовим житлом Ви не володієте на правах власності, а тільки безкоштовно користуєтесь протягом певного терміну і обставин, обумовлених у підписаному Вами договорі з відповідним підприємством, установою чи організацією .У даному випадку поки Ви працюєте вчителем в певному сільському населеному пункті, Ви маєте право безоплатно користуватися наданим Вам в цьому сільському населеному пункті службовим житлом.
Згідно з ч.4 статті 57 Закону України «Про освіту» від 23 травня 1991 року № 1060-ХІІ (із змінами) педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості та селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками у цих населених пунктах та проживають у них, держава, відповідно до чинного законодавства, забезпечує безоплатне користування житлом з опаленням та освітленням у межах встановлених норм.
Відповідно до пункту 3.8 Порядку забезпечення працівників бюджетних установ (закладів) безплатним користування житлом з опаленням та освітленням відповідно до пункту «ї» ч.1 ст. 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я, ч.5 ст.29 Закону України «Про культуру», абзацу першого ч.4 ст. 57 Закону України «Про освіту», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства культури і туризму України від 13 вересня 2006 року № 341/651/619/769, особа, яка орендує житло, на підставі довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування має право на безплатне користування житлом з опаленням та освітленням на загальних підставах.
З прийняттям у 2003 році в Україні закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», інститут прописки втратив свою чинність (скасовано рішенням КСУ від 14.11.2001),замість нього було введено реєстрацію за місцем проживання чи місцем перебування.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні ”, громадяни України, а також іноземці чи особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, протягом 10 днів після прибуття до нового місця проживання зобов’язані зареєструвати місце проживання.
Тобто, на підставі того, що Ви є педагогічним працівником, та працюєте в сільській місцевості, держава зобов’язана забезпечити Вас житлом в даній місцевості ,навіть якщо Ви уже забезпечені житлом ,але житлове приміщення, в якому ви проживаєте, розташоване на такій відстані від місця роботи, яка виключає можливість виконання Вами трудових обов’язків.
Достатньою умовою на користуванням Вами службовим житлом буде реєстрація, процедуру якої зазначено в ст. 6 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” від 11 грудня 2003 року № 1382-IV (із змінами та доповненнями) та наказом МВС України від 22.11.2012 № 1077 “Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: