Публікація

Щодо ухвали ВССУ про залишення касаційногої скарги без руху

Здравствуйте, в сентябре 2012г. до вступления в силу нового УПК, Высший спецсуд по рассмотрению уголовных дел отказал в истребовании материалов для рассмотрения дела в кассационном порядке в соответствии со ст. 388 старого УПК и вернул жалобу заявителю, т.к. небыли приложены соответствующим образом заверены копии судебных решений. Через более чем 3 месяца копии судебных решений вместе с ходатайством о восстановлении срока на кассационнное обжалование были направлены в Высший спецсуд, но он своим постановлением признал кассационную жалобу неподлежащей рассмотрению, т.е. отказал в восстановлении пропущенного срока. Кассация подавалась на отказ органа дознания в возбуждении уголовного дела, который в новом УПК вообще отсутствует, т.к. заявления о преступление вносятся в Единный реестр. Я хотела бы узнать, является ли данное постановление о признании кассационной жалобы неподлежащей рассмотрению окончательным на Украине и могу ли я после этого постановления подать жалобу в Евросуд? С уважением, Анастасия Бондаренко

Відповідь

Відповідно до п. 15 розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України, в редакції від 15.08.12 року, апеляційні та касаційні скарги, заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у кримінальних справах, які були розглянуті до набрання чинності цим Кодексом, або у справах, розгляд яких не завершено з набранням чинності цим Кодексом, подаються і розглядаються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом.
Залишення касаційної скарги без руху або її повернення не позбавляє права повторного звернення до суду касаційної інстанції в порядку, передбаченому цим Кодексом, у межах строку на касаційне оскарження.
Крім того, можна звернутися до Верховного суду України із заявою про перегляд рішення ВССУ, в разі, якщо знайдете позитивні рішення по тотожним справам.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: