Публікація

Щодо проходження військово-лікарської комісії під час звільнення співробітника МВС на пенсію за вислугою років

я співробітник МВС звільняюсь на пенсію за вислугою років. згідно наказу МВС№85 я можу відмовитись від проходження ВЛК написаши рапорт, так як обмежень за станом здоров”я не маю. працівник ВК відмовляє мені в цьому, мотивуючи тим що для постонови на військовий облік потрібне заключення ВЛК

Відповідь.
Взяття на військовий облік осіб, звільнених зі служби начальницького та рядового складу Міністерства внутрішніх справ України здійснюється відповідно до ст. 37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232. При цьому прямої вказівки на необхідність проходження при цьому такими працівниками ВЛК не міститься.
Натомість наявність висновку ВЛК передбачена згаданим законом лише у випадку визнання особи непридатної до військової служби при виключенні її з військового обліку.
Крім того відповідно до пп. а) п. 64 Постанови «Про затвердження Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ» від 29.07.1991 № 114 головною умовою виходу на пенсію за вислугою років є досягнення особою певного віку, а не стан здоров’я. При цьому вказаний підпункт також не містить вимоги проходження ВЛК.
Положенням про діяльність ВЛК, затвердженим наказом МВС № 85 від 06.02.2001 також не передбачено необхідності обов’язкового проходження ВЛК особою при звільненні на пенсію.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: