Публікація

Щодо правомочності конференції трудового колективу

Згідно до статуту Національного медичного університету за 14000 колектив голосує 200-250 людей. Чи відповідає дійсності інформація, що ті особи, що приймають участь у Конференції трудового колективу, мають зібратися в одному приміщенні? Ми відправили у відставку ректора, але провести демократичні вибори нереально… Допоможіть, буд ласка.

Відповідь
Відповідно до ст.252-1 КЗпП
Основною організаційною формою здійснення трудовими колективами своїх повноважень є збори (конференція). Допускається проведення зборів (конференцій) трудових колективів по структурних підрозділах (цехах, відділах, дільницях, бригадах тощо). Конференція проводиться, якщо скликання зборів ускладнене з причин багато-змінності роботи, територіальної відокремленості структурних підрозділів тощо. При проведенні конференції повинна бути належним чином затверджена норма представництва на конференцію від трудових колективів структурних підрозділів, обрання делегатів на конференцію повинне бути належно проведене та оформлене.
Передбачено проведення зборів (конференцій) трудових колективів у міру необхідності, але не рідше двох разів на рік.
Збори колективу вважаються правомочними, якщо в них бере участь більше половини членів трудового колективу, а конференція — не менше двох третин делегатів. Рішення на зборах (конференції) трудового колективу приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів учасників зборів (делегатів конференцій). Це — загальне правило, встановлене ст. 21 Закону «Про трудові колективи і підвищення їх ролі в управлінні підприємствами, установами, організаціями». При проведенні зборів по структурних підрозділах результати голосування на зборах по структурних підрозділах підсумовуються, тобто результати голосування визначаться в цілому по підприємству. Навіть одноголосне відхилення зборами трудових колективів окремих підрозділів будь-якого рішення не буде мати юридичного значення, якщо на зборах трудових колективів у кожному підрозділі були присутні більше половини всіх членів відповідних трудових колективів, а в цілому по підприємству за відповідне рішення проголосувало більше половини членів трудового колективу підприємства, які брали участь у зборах трудового колективу підприємства, які проводилися у структурних підрозділах.
Члени трудового колективу складають порядок денний, визначають, як чином буде проводитися голосування (відкрито чи таємно), та приймають рішення більшостю голосів.
Тому, для проведення конференції, представники не мають іншого способу вирішити нагальні питання, окрім як зібратися в одному приміщенні.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: