Публікація

Щодо прав на пільги як багатодітна сім’я

Посвідчення багатодітній сім’ї видане було строком дії до 29.09.2013р., тобто до досягнення повноліття третьої старшої дитини, а отже і пільги з 50% знижкою з оплати ЖКП надавались по даний строк.Надалі, дитина пішла навчатись на денну форму навчання і посвідчення було продовжено строком дії до 01.10.2014р.Але, мати багат.сім’ї звернулась з посвідченням з продовженим строком дії до газопостачальної організаці для відновлення права на пільги з оплати за газ тільки 25.02.2014р. Чи має право зробити перерахунок газова контора з 50% знижкою постачання спожитого газу за попередній період, тобто з жовтня 2013 року по включно лютий 2014р., так як дана особа сплачувала 50% частку за спожитий газ,при цьому не знаючи, що документа з продовженим право на пільги у газовій конторі немає і газова контора за спожитий газ рахувала споживання по повній вартості, тобто без пільги. В результаті багатодітній сім’ї виставили великий борг за газ, мотивуючи Правилами надання газопостачання, де”особа, яка має право на пільги повинна подати пакет документів, які підтверджують право на пільги. Пільги надаються з дати звернення.” Просимо надати роз’яснення з даного приводу. Та на які документи можна ссилатись у випадку можливого перерахунку. Дякуємо.

Відповідь
Правилами про користування електричною енергією для населення (Постанова Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 №1357, п. 31), Правилами про надання населенню послуг з газопостачання (Постанова Кабінету Міністрів України від 09.12.99 №2246), Правилами про надання послуг з центрального опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типовим договором про надання послуг з центрального опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (Постанова Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630) передбачено, що споживач, який має право на встановлені законодавством пільги з оплати спожитих послуг, повідомляє у письмовій заяві постачальника про своє право на пільгу з посиланням на відповідний законодавчий акт. Пільгова оплата послуг здійснюється з дня подання споживачем заяви.
Таким чином, надання пільг здійснюється лише після звернення до органу з відповідною заявою. І газова контора не зобов’язана здійснювати перерахунок оплати в період з 29.09.2013 по 25.02.2014.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: