Публікація

Що робити у разі невиплати навчальної стипендії громадянину пільгової категорії?

Добрый день. Мой муж студент медицинского университета и как инвалид второй группы получает стипендию. Уже два месяца её не выплачивают и отказывваются давать какие-либо комментарии, письменныую информацию / постановление тоже. (город Одесса) Подскажие пожалуйста куда можно обратиться.

Відповідь
Перш ніж звертатися за захистом свого права, Ваш чоловік має впевнитися, що він має право на таку стипендію ( академічну чи соціальну? чи був Він студентом у той час, оскільки з Вашого повідомлення випливає, що стипендію Він не отримав за 2 літні місяці.).
Якщо Ви вже зверталися до відповідних працівників ВНЗ за запитом щодо виплати стипендії і не отримали ніяких пояснень, то в адміністративному порядку, залежно від того, до кого саме було звернення, можна оскаржити таку бездіяльність до вищестоящої особи/органу (до ректора ВНЗ, якщо вже зверталися до нього – можна написати скаргу до МОН України). Відповідно до ЗУ “Про звернення громадян” державний орган і посадова особа зобов*язані Вам відповісти у строк, що не перевищує 1 місяць. Якщо такої відповіді немає – дії /бездіяльність державного органу, посадової особи можна оскаржити до адміністративного суду.
Інший і більш дієвий варіант – звернутися до суду загальної юрисдикції із позовом до ВНЗ про стягнення невиплаченої стипендії і компенсації. Сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць на індекс інфляції в період невиплати доходу. Ви маєте довести, що Ваш чоловік є студентом цього ВНЗ, має право на стипендію, йому така стипендія призначена.
Крім того, інколи, судова практика йде шляхом задоволення й моральної шкоди, спричиненої несвоєчасною виплатою стипендії. Її можна обґрунтувати тим, що через невиплату стипендії Ваш чоловік і Ви зазнали певних незручностей (необхідно описати, в чому це виявилося, і, якщо вони наявні, підтвердити даний факт доказами).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: