Публікація

Приватизація житлового приміщення в гуртожитку та квартири в житловому будинку

Доброго дня! Якщо малосімейний гуртожиток, мешканці якого в більшості квартирах проживають більш ніж 10 років,передано на баланс територіальної громади міста і місто має визначити який статус нададити будівлі і відповідно, чи буде надане право приватизувати житло і яким чином, чи є суттєва різниця для мешканців чи буде їм надано право приватизувати житло як житлове приміщення в гуртожитку, чи як кватриру у житловому будинку. На даний момент є рішення виконкому міської радв про зміну статусу на житловий будинок, але представники представники міського житлового господарства наполегливо рекомендують мешканцям приватизовувати житло як житлове приміщення в гуртожитку. Чи є різниця як саме приватизувати житло – будинок відповідає нормам жи тлового будинку тай будувався як житловий – гуртожитком називається лише тому, що попередній власник – кондидерська фабрика колись змінила статус на гуртожиток в рганам місцевого самоврядування для своїх потреб – а згодом не мала бажання щось переоформлювати. Буду дуже вдячна за відповідь!

Відповідь
До способів приватизації Закон України «Про приватизацію державного житлового фонду», ст. 3, відносить приватизацію шляхом:
• безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім’ї та додатково 10 квадратних метрів на сім’ю;
• продажу надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, що мешкають в них або перебувають в черзі потребуючих поліпшення житлових умов.
Суттєвої різниці між приватизацією житлового приміщення в гуртожитку та квартири в житловому будинку не має.
Однак, за наявності рішення виконкому міської ради про зміну статусу на житловий будинок, є сенс приватизувати саме квартиру в житловому будинку.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: