Публікація

Погашення кредитного боргу спадкоємцями

Моя знайома поховала єдиного сина. Він був бізнесменом, помер раптово, але нажаль залишив після себе кредити. Її однокімнатна квартира виявилась у заставі. Крім кредитів залишилася після сина нерухомість та інші спадки. Все це забрала невістка, а Матір суд погрожує виселити з квартири. У неї 1000 грн пенсія і немає куди йти. Також немає коштів на послуги юриста. Дуже прошу Вас допомогти. Якщо я звернулась не за адресою, будь ласка, порадьте куди можна звернутися небагатій людині з такою проблемою. Дуже дякую! З повагою Наталя Бабенко.

Відповідь
Звернення стягнення на заставлене майно в порядку примусового виконання допускається за виконавчими документами для задоволення вимог стягувача – заставодержателя. Для задоволення вимог стягувачів, які не є заставодержателями, стягнення на заставлене майно може бути звернуто у разі виникнення права застави після винесення судом рішення про стягнення з боржника коштів, а також якщо вартість предмета застави перевищує розмір заборгованості боржника заставодержателю. Примусове звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється державним виконавцем з урахуванням положень ЗУ «Про іпотеку». Так статтею 12 та статтею 33 цього Закону визначено підстави для звернення стягнення на предмет іпотеки, а саме: «У разі порушення іпотекодавцем обов’язків встановлених іпотечним договором, іпотекодержатель має право вимагати дострокового виконання основного зобов’язання, а в разі його невиконання – звернути стягнення на предмет іпотеки. У разі порушення іпотекодавцем обов’язків щодо збереження чи страхування предмета іпотеки іпотекодержатель може також скористатися правом звернення стягнення на предмет іпотеки». Зверненя стягнення на предмет іпотеки здійснюється на підставі рішення суду, виконавчого напису нотаріуса або згідно з договором про задоволення вимог іпотекодержателя.

Якщо спадкоємець приймає спадщину, то до нього переходить і зобов&#146язання по сплаті кредиту. Однак, в даному випадку потрібно дослідити у чиїй власності знаходилась квартира на момент оформлення заставної, чи давала Жінка згоду на передачу квартири в іпотеку. Чи має пенсіонерка інше житло. І т. п. В будь-якому разі, можна захищати свої права через суд. Крім того, у звязку з тим, що невістка також отримала (отримає) спадщину, то борг по сплаті кредиту можна поділити порівну.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: