Публікація

Несанкціоноване поширення приватної інформації в ЗМІ

Доброго дня, Фейсбук сторінка Посольства Німеччини у Києві опублікувала заяву щодо поширеного в інтернеті відео, на якому начебто зображено співробітника посольства, який агресивно себе поводить, та сперичається з представниками поліції, вибиває з рук людини камеру. Посольство також заявило що не може підтвердити цей інцидент. На відео ми чуємо як полісмен зачитую картку яку ця людина йому представляє. Оскільки посольство не може підтвердити цей факт, мною та декількома іншими людьми було записано ім’я яке у голос каже полісмен – Зандро Берндт. У моєму коментарі я просив посольство підтвердити або спростувати інформацію стосовного того, чи дійсно така людина працює у посольстві. Замість відповіді через деякий час, я з’ясував що мій коментар був видален, а обліковий запис був обмежений у праві коментувати дописи посольства у Фейсбуці. Я написав листа до посольства, у якому вимагав пояснень з приводу їх дій, а також негайно розблокувати можливість залишати коментарі до дописів. У відповіді мені написали: “Хотіли б повідомити Вам, що опублікована Вами інформація, а саме посилання яке Ви поширили, є конфіденційною інформацією, поширення якої є порушенням недоторканності приватного життя.” Запитання до юриста: 1. Чи дійсно ім’я цієї людини є конфіденційною інформацією? Ми бачимо що ця історія є публічною, про це є репортажі, є свідки які підтверджують його стан та можна почути його ім’я: http://censor.net.ua/cnPlayer.swf?vf=200815_dip 2. Чи не порушено моїх прав, як громадянина України, коли мені без попередження фактично закрили доступ до коментування сторінки? Дякую, Деніс.

Відповідь
Інформація, що поширюється з метою її доведення до необмеженого кола осіб є масовою інформацією (ч. 1 ст. 22 Закону України «Про інформацію»).

Також, у зв’язку з тим, що інформація була опублікована у Фейсбуці, то в цьому запиті йде мова про публічну інформацію у формі відкритих даних, тобто публічну інформацію у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання (ч. 1 ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації»). Так, розпорядники інформації зобов&#146язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах. Публічна інформація у формі відкритих даних є дозволеною для її подальшого вільного використання та поширення. Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов&#146язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.

Однак, якщо публічна інформація містить персональні дані фізичної особи, то така інформація оприлюднюється та надається на запит у формі відкритих даних у разі додержання однієї з таких умов:

1) персональні дані знеособлені та захищені відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”;

2) фізичні особи (суб&#146єкти даних), персональні дані яких містяться в інформації у формі відкритих даних, надали свою згоду на поширення таких даних відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”;

3) надання чи оприлюднення такої інформації передбачено законом;

4) обмеження доступу до такої інформації (віднесення її до інформації з обмеженим доступом) заборонено законом (ч. 3 ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).

До інформації з обмеженим доступом не можуть бути віднесені такі відомості, в тому числі, про незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб (п. 5 ч. 4 ст. 21 Закону України «Про інформацію»).

Крім того, не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, яка займає посаду, пов&#146язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень (ст. 5 Закону України «Про захист персональних даних»).

Щодо закриття доступу до коментування сторінок, то тут слід керуватись правилами користування мережею Фейсбук.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: