Публікація

Конфлікт спадкоємців щодо спадку

помер батько за яким я доглядав 2,5роки, проживав він з жінкою без прописки,та реєстрації шлюбу,у батька є своє майно-будинок де я прописаний,2 авто,земля та окрема дачна ділянка,ця жінка допомогла йому це все приватизувати,а тепер претендує на спадщину,домовилась з нотаріусом і той не видає мені документи на право власності у липні вже ьуде рік з дня смерті.

Відповідь
Виходячи з опису вашої ситуації, ми розуміємо наступне. Заповіту щодо оспорюваного майна не було складено. Чоловік проживав деякий час з жінкою Вона допомогла чоловікові приватизувати майно. Питання залишається нечітким стосовно того, на кого було приватизовано майно, тому тут потрібно розглянути два варіанти.

У першому випадку майно було приватизовано на чоловіка.
Син матиме право на спадкування майна батька у першу чергу права на спадкування за законом, оскільки є дитиною спадкодавця. (Ст. 1261 ЦКУ).
Жінка матиме право на спадкування у четвертій черзі права на спадкування за законом у випадку, якщо вони проживали разом зі спадкодавцем однією сім’єю не менше п’яти років до часу відкриття спадщини. В такому випадку жінка, якщо вона перебувала протягом 5 років в цивільному шлюбі, може звернутися до суду із заявою про встановлення факту «цивільного шлюбу». При цьому до уваги будуть прийматися: наявність спільних дітей, довідка про реєстрацію за адресою померлого (довідка про склад сім’ї), підтвердження про ведення спільного господарства від родичів і сусідів, фотознімки та відеозаписи спільного відпочинку, побуту тощо (Ст. 1264).

У другому випадку майно було приватизовано на чоловіка та жінку.
Син матиме право на спадкування тієї частини майна, яка належала батькові. Та частина майна, яка була приватизована на жінку, буде належати їй незалежно від того, чи перебували чоловік і жінка в зареєстрованому шлюбі.
В будь-якому випадку задля вступу в спадщину синові необхідно подати нотаріусу протягом 6 місяців від моменту смерті батька (або оголошення його померлим) заяву про прийняття спадщини (Ст. 1269, 1270).
Якщо прийняти спадщину не вдається законним способом, радимо звернутися до суду з позовом про порушення права на прийняття спадщини та користування успадкованим майном.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: